Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Ostatnia szansa dla kombinacji, start Gąsienicy-Daniel potwierdzony (listy startowe)

Photo by: JAN M LUNDAHL / Are2019.com

Z dużym opóźnieniem zostaną rozegrane zawody w ramach Alpejskiego MŚ zawody w kombinacji alpejskiej. Na jutro zapowiedziano rywalizacje i panów, i pań – co czyni grafik bardzo napiętym. Wśród pań na liście startowej zobaczymy naszą reprezentantkę Marynę Gąsienicę-Daniel.

Photo by: JAN M LUNDAHL / Are2019.com

Panie rozpoczną rywalizację w supergigancie o godzinie 9:45. Do slalomu mają wystartować o 14:10. Na starcie mają stanąć 34 zawodniczki. Wśród faworytek należy umieścić Amerykankę Mikaelę Shiffrin, Słowaczkę Petrę Vlhovą, Szwajcarkę Wendy Holdener czy Kanadyjkę Marie-Michelle Gagnon. Maryna Gąsienica-Daniel wystartuje z numerem 31. Nie jest to jednak konkurencja, w której należy liczyć na godny uwagi wynik, choć w kombinacji często samo ukończenie gwarantuje miejsce w drugiej dziesiątce, co wydaje się być możliwe do osiągnięcia.

lista startowa pań

Na starcie zobaczymy 44. zawodników. Supergigant panowie rozpoczną o 11:15, slalomiści ruszą o 15:20. Głównym faworytem wydaje się być Francuz Alexis Pinturault. Powalczyć z nim może też jego rodak Victor Muffat-Jeandet. Austriak Vincent Kriechmayr nie jeździ może jakoś znakomicie slalomów, ale już ma tu dwa złote medale, więc może jechać na luzie, który może mu pomóc. Szwajcar Loic Meillard też będzie groźny.

lista startowa panów

źródło: własne

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl