Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Oni powalczą o medale [Składy reprezentacji]

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Alpejskie Mistrzostwa Świata w Cortinie d’Ampezzo już za pasem i choć część związków narciarskich do ostatniej chwili zwlekała z ogłoszeniem nazwisk swoich wybrańców na tę imprezę, to poznaliśmy większość składów reprezentacji narodowych, które walczyć będą we Włoszech o medale. 

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Wprawdzie lista kontuzjowanych alpejczyków stale się powiększa i na mistrzostwach w Cortinie zabraknie wielu znanych narciarzy, to po opublikowaniu kadr narodowych można także mówić o kilku pozytywnych wiadomościach związanych z powrotami. Do rywalizacji powracają bowiem tacy zawodnicy jak Mauro Caviezel czy Thomas Dressen czy Christine Scheyer których ostatnio nie mogliśmy oglądać w zawodach Pucharu Świata.

Lista składów kadr narodowych na Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim w Cortinie d’Ampezzo znajduje się poniżej (lista nie jest kompletna):

Austria

Kobiety: Stephanie Brunner, Franziska Gritsch, Katharina Huber, Katharina Liensberger, Chiara Mair, Mirjam Puchner, Ariane Rädler, Christine Scheyer, Ramona Siebenhofer, Tamara Tippler, Stephanie Venier

Mężczyźni: Stefan Brennsteiner, Manuel Feller, Max Franz, Fabio Gstrein, Daniel Hemetsberger, Vincent Kriechmayr, Roland Leitinger, Michael Matt, Matthias Mayer, Adrian Pertl, Marco Schwarz, Otmar Striedinger, Christian Walder

Argentyna

Kobiety: Francesca Baruzzi Farriol

Mężczyźni: Juan Pablo Vallecillo i Tomás Birkner, Tiziano Gravier, Bautista Alarcón

 

Finlandia

Kobiety: Riikka Honkanen, Erika Pykäläinen

Mężczyźni: Samu Torsti

Francja

Kobiety: Doriane Escane, Coralie Frasse-Sombet, Laura Gauché, Tiffany Gauthier, Nastasia Noens, Tifany Roux, Tessa Worley

Mężczyźni: Nils Allegre, Matthieu Bailet, Johan Clarey, Mathieu Faivre, Thibaut Favrot, Jean-Baptiste Grange, Victor Muffat-Jeandet, Maxence Muzaton, Clément Noel, Alexis Pinturault

Hiszpania

Kobiey: Núria Pau

Mężczyźni: Albert Ortega, Quim Salarich, Àlex Puente

Kenia

Kobiety: Sabrina Simader

Niemcy

Kobiety: Lena Dürr, Andrea Filser, Kira Weidle

Mężczyźni: Romed Baumann, Thomas Dreßen, Sebastian Holzmann, Simon Jocher, Stefan Luitz, Andreas Sander, Alexander Schmid, Dominik Schwaiger, Linus Straßer

Norwegia

Mężczyźni: Henrik Kristoffersen, Sebastian Johann Foss Solevåg, Fabian Wilkens Solheim, Leif Kristian Nestvold Haugen, Kjetil Jansrud, Adrian Smiseth Sejersted, Henrik Røa, Timon Haugan

Kobiety: Ragnhild Mowinckel, Kajsa Vickhoff Lie, Thea Stjernesund, Kristin Lysdahl, Mina Fürst Holtmann

Polska

Kobiety: Magdalena Łuczak, Maryna Gąsienica-Daniel

Rosja

Kobiety: Julija Pleszkowa, Jekaterina Tkaczenko i Anastasija Gornostajewa

Mężczyźni: Aleksandr Choroszyłow, Aleksandr Andrijenko, Iwan Kuzniecow, Siemion Jefimow, Nikita Alechin, Nikita Kazazajew

Słowacja

Kobiety: Petra Vlhová, Petra Hromcová

Mężczyźni: Martin Bendík, Filip Baláž, Andreas Žampa, Adam Žampa

Słowenia

Kobiety: Ilka Stuhec, Meta Hrovat, Tina Robnik, Ana Bucik, Neja Dvornik, Andreja Slokar, Marusa Ferk

Mężczyźni: Zan Kranjec, Martin Cater, Miha Hrobat, Bostjan Kline, Stefan Hadalin, Nejc Naralocnik, Rok Aznoh, Tijan Marovt, Aljaz Dvornik

Stany Zjednoczone

Kobiety: Katie Hensien, AJ Hurt, Breezy Johnson, Paula Moltzan, Nina O’Brien, Laurenne Ross, Mikaela Shiffrin, Jacqueline Wiles, Isabella Wright

Mężczyźni:Bryce Bennett, Ryan Cochran-Siegle, Tommy Ford, Travis Ganong, Jared Goldberg, Alex Leever, Ted Ligety, River Radamus, Ben Ritchie, Jett Seymour, Luke Winters

Szwajcaria

Mężczyźni: Luca Aerni, Semyel Bissig, Gino Caviezel, Mauro Caviezel, Beat Feuz, Niels Hintermann, Carlo Janka, Loïc Meillard, Justin Murisier, Tanguy Nef, Marco Odermatt, Sandro Simonet, Daniel Yule, Ramon Zenhäusern

Kobiety: Jasmine Flury, Michelle Gisin, Lara Gut-Behrami, Wendy Holdener, Mélanie Meillard, Priska Nufer, Camille Rast, Corinne Suter, Jasmina Suter, Joana Hählen

Szwecja

Kobiety: Sara Hector, Emelie Wikström, Estelle Alphand, Elsa Fermbäck, Lin Ivarsson

Mężczyźni: Kristoffer Jakobsen, Mattias Rönngren, Felix Monsén, Alexander Köll

Wielka Brytania

Kobiety: Charlie Guest, Alex Tilley, Sarah Woodward

Mężczyźni: Billy Major, Laurie Taylor, Charlie Raposo, Dave Ryding

Włochy

Kobiety: Marta Bassino, Federica Brignone, Elena Curtoni, Irene Curtoni, Nadia Delago, Lara Della Mea, Francesca Marsaglia, Martina Petterlini, Laura Pirovano

Mężczyźni: Giovanni Borsotti, Emanuele Buzzi, Mattia Casse, Luca De Aliprandini, Filippo Della Vite, Giovanni Franzoni, Stefano Gross, Christof Innerhofer, Matteo Marsaglia, Manfred Moelgg, Dominik Paris, Giuliano Razzoli, Florian Schieder, Riccardo Tonetti, Alex Vinatzer

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: własne