Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Mistrzyni świata w supergigancie najlepsza w treningu zjazdu

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Przed zaplanowanym na sobotę zjazdem kobiet, w piątek odbyły się treningi. W drugiej z dzisiejszych prób najlepsza okazała się pierwsza złota medalistka Mistrzostw Świata – Cortina 2021 Lara Gut-Behrami. Kolejne miejsca przypadły reprezentantkom Austrii Tamarze Tippler, Mirjam Puchner oraz Ramonie Siebenhofer.

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Pierwszy trening odbył się na skróconej trasie, a najlepszy czas uzyskała Mirjam Puchner z Austrii. W zjeździe nie startują reprezentantki Polski.

Lara Gut-Behrami wygrała drugi trening z czasem 1:34.61 sek. i po raz kolejny pokazała w jak wysokiej formie się znajduje. Na trzech kolejnych miejscach znalazły się Austriaczki Tamara Tippler (+0,19 sek.), Mirjam Puchner (+0,34 sek.) i Ramona Siebenhofer (+0,40 sek.).

Poniżej pół sekundy starty do Gut-Behrami zanotowały jeszcze Kira Weidle z Niemiec oraz Ilka Štuhec ze Słowenii, zajmując odpowiednio piątą i szóstą lokatę. Miejsca w pierwszej dziesiątce zajęły również Kanadyjka Marie-Michèle Gagnon, Szwajcarka Michelle Gisin, kolejna reprezentantka Austrii Christine Scheyer oraz Amerykanka Breezy Johnson.

W obu treningach na starcie i mecie pojawiło się trzydzieści pięć Pań. Podobnie jak rano w treningu nie uczestniczyły Włoszki Marta Bassino i Federica Brignone oraz Sabrina Simader z Kenii.

Pełne wyniki 2. treningu

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: informacja własna