Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Maryna Gąsienica-Daniel w czołówce po 1. przejeździe giganta, Magda Łuczak 25., Shiffrin liderką

fot. Jeff Shiffrin via flickr.com / CC BY ND

Maryna Gąsienica-Daniel zajmuje siódme miejsce po pierwszym przejeździe slalomu giganta na Mistrzostwach Świata w Cortinie d’Ampezzo. Najlepsza z Polek traci 0,57 sek. do liderki zawodów, Mikaeli Shiffrin. Druga z reprezentantek Polski, Magdalena Łuczak, jest klasyfikowana na 25 miejscu. 

fot. Jeff Shiffrin via flickr.com / CC BY ND

Po pierwszym przejeździe slalomu giganta kobiet w Cortinie d’Ampezzo na prowadzeniu znajduje się Mikaela Shiffrin. Amerykanka w tym sezonie wygrała jedne zawody w tej konkurencji, a teraz jest na dobrej drodze, aby swój drugi triumf świętować na mistrzostwach świata. Bardzo blisko Shiffrin jest jej rodaczka, Nina O’Brien, co było dość sporym zaskoczeniem. O’Brien pojechała o zaledwie 0,02 sek. gorzej od swojej koleżanki z kadry. Na trzecim miejscu plasuje się Lara Gut-Behrami ze stratą 0,08 sek. Czwarta jest Katharina Liensberger (+0,26 sek.), piąta Michelle Gisin (+0,34 sek.), od przejazdu której zaczeły się te zawody, a szósta Alice Robisnon (+0,51 sek.).

W slalomie gigancie pokazały się dwie polskie zawodniczki, spośród których pierwszą, jadącą z numerem 18 była Maryna Gąsienica-Daniel. Po bardzo dobrym brawurowym występie Maryna uplasowała się na siódmym miejscu w pierwszej części zawodów, tracąc do Shiffrin 0,57 sek. Daje to Gąsienicy-Daniel szansę na kolejny życiowy wynik. Jak dotąd w slalomie gigancie jej najlepszym rezultatem w Pucharze Świata było 10. miejsce, a w mistrzostwach świata miejsce 32. Przedwczoraj zajęła ona ósme miejsce w gigancie równoległym, co jest jej największym sukcesem, biorąc pod uwagę wszystkie konkurencje. Jako druga Polka, z numerm 39. w gigancie wystąpiła Magdalena Łuczak. Dla tej 19-letniej zawodniczki był to debiut w mistrzostwach świata i można powiedzieć, że był to debiut bardzo udany. Po swoim przejeździe Łuczak wskoczyła na 24. miejsce (+3,07 sek.), a później spadła jeszcze o jedną pozycję niżej, gdyż tuż przed nią wskoczyła jadąca później Hiszpanka Nuria Pau. Drugi przejazd zaplanowany jest na godzinę 13:30.

Pełne wyniki 1. przejazdu

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: własne