Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Liensberger najlepsza na półmetku slalomu

fot. Andrea Miola

Po pierwszym przejeździe slalomu podczas Alpejskich MŚ w Cortinie prowadzi Austriaczka Katharina Liensberger przed Słowaczką Petrą Vlhovą. Te dwie zawodniczki mają zdecydowanie największe szanse na zwycięstwo, bo dalej straty są już bardzo duże.

fot. Andrea Miola

Liensberger pokonała trasę w czasie 48,48 sek., liderka klasyfikacji slalomowej i generalnej – Vlhova traci do niej tylko 0,3 sek. Następne zawodniczki tracą już powyżej sekundy. Szwajcarka Wendy Holdener (+1,24 sek.) stoczy zaciętą walkę z Amerykanką Mikaelą Shiffrin (+1,30 sek.). Shiffrin wydaje się być cieniem siebie w najlepszej formie. Z tym, ze to i tak czyni z nią jedną z najlepszych zawodniczek na świecie.

Dalej trochę niespodzianek. Słowenka Ana Bucik zjechała niemal tak dobrze, jak Shiffrin (1,39 sek.), a przecież nie należy o gównych faworytek. Podobnie jak Szwajcarka Camielle Rast (+1,67 sek.). Znacznie wyżej notowana Niemka Lena Duerr (+1,96 sek.) ma tylko 0,01 sek. przewagi nad rewelacyjną w pierwszym przejeździe Japonką Asą Ando. W pierwszej “10” znalazły się już z dużą stratą najlepsza z Francuzek Nastasia Noens (+2,02 sek.) oraz Emelie Wikstroem ze Szwecji (+2,03 sek.). Patrząc na niedawną potęgę Szwedek w tej konkurencji ciężko mówić o znakomitym wyniku.

wyniki I przejazdu

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl