Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Kombinacja kobiet odwołana z powodu opadów śniegu

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

W Cortinie d’Ampezzo mieliśmy dziś oglądać pierwszą walkę o medale w rywalizacji kobiet. Na ten dzień zaplanowane były zawody w kombinacji, które zostały jednak odwołane z powodu zbyt dużych opadów śniegu. Organizatorzy nie poinformowali jeszcze na kiedy zostanie przeniesiona kombinacja kobiet.

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Już wczoraj organizatorzy Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim w Cortinie d’Ampezzo podjęli decyzję o zmianie kolejności przejazdów wchodzących w skład kombinacji. Standardowy porządek to przeprowadzenie najpierw konkurencji szybkościowej (w tym przypadku supergiganta), a następnie slalomu. Spodziewając się opadów śniegu, zdecydowano o pierwszeństwie dla slalomu, co dałoby więcej czasu do przygotowania trasy do supergiganta na późniejszą godzinę. Na nic zdały się te zabiegi, gdyż ilość śniegu jaka spadła na trasę Olympia delle Tofane w Cortinie była po prostu zbyt duża. Dziś wcześnie rano poinformowano, że nie ma szans, aby zawody się odbyły w planowanym terminie. Nie wiadomo jeszcze na jaki dzień zostanie przeniesiona odwołana dziś kombinacja.

Kombinacja kobiet to jedna z konkurencji, w której wystartuje Maryna Gąsienica-Daniel. Na liście startowej dzisiejszych zawodów Polka miała 30. numer startowy. Tytułu bronić będzie Wendy Holdener, która mistrzynią świata w kombinacji była już dwukrotnie. Na wtorek zaplanowane są supergiganty kobiet i mężczyzn. W tej konkurencji również ma pojawić się Maryna Gąsienica-Daniel.

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: własne