Alpejskie MŚ – Cortina 2021. James Crawford najlepszy w kwalfikacjach giganta panów

Photo: Pier Marco Tacca/Pentaphoto

Kiedy najlepsze alpejki walczyły o medale w slalomie gigancie, równocześnie o awans do takich zawodów rywalizowali panowie. W kwalifikacjach zdecydowanie najlepszy był Kanadyjczyk James Crawford.

Photo: Pier Marco Tacca/Pentaphoto

Przepisy dotyczące mistrzostw świata określają liczbę zawodników, którzy mogą startować w slalomie gigancie. Ci, którzy nie znajdują się na liście bezpośrednio zakwalifikowanych, mogą powalczyć w kwalifikacjach. Takowe rozgrywane były dzisiaj w Cortinie. Po dwóch przejazdach najlepszy okazał się znany zagorzałym kibicom James Crawford. Kanadyjczyk, który otarł się o medal w kombinacji alpejskiej, o 1,19 sek. wyprzedził Samuela Kolegę z Chorwacji. Najlepszą trójką uzupełnił Tiziano Gravier z Argentyny.

Dobrze w eliminacjach wypadł także doskonale znany z Pucharu Świata Bułgar Albert Popov, któremu czas gorszy o 1,5 sek. od zwycięzcy dał czwarte miejsce. W najlepszej szóstce znaleźli się jeszcze kolejno Nowozelandczyk Hugh Mcadam i Kamen Zlatkov. Do jutrzejszych zawodów awans wywalczyło najlepszy 25 zawodników.

Pełne wyniki

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj