Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Dominik Paris pierwszy z jazdą na skróty, Max Franz najlepszy wśród “czystych” na treningu

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Reprezentant gospodarzy Dominik Paris zajął pierwsze miejsce na pierwszym treningu zjazdu mężczyzn w Cortinie d’Ampezzo. Włoch uzyskał zdecydowaną przewagę nad pozostałymi zawodnikami, lecz należy odnotować iż udało mu się to głównie poprzez ominięcie dwóch bramek kierunkowych, co w zawodach skutkowałoby dyskwalifikacją. W podobnej sytuacji było jednak wielu zawodników. Najlepszy czas spośród zawodników, którzy całą trasę przejechali poprawnie, uzyskał Max Franz. 

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Zjazd będzie drugą konkurencją, w której mężczyźni rywalizować będą o medale podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim w Cortinie d’Ampezzo. Ciężko wyciągać jakiekolwiek wnioski po pierwszej próbie zawodników na trasie Vertigine, poza takim, że zawodnicy mogą mieć na niej nie mniejsze problemy niż podczas wczorajszego supergiganta. Kłopoty ze zmieszczeniem się w niektóre bramki miał już startujący z numerem 1 jeden z faworytów Johan Clarey. Jemu jednak udało się przejechać całą trasę bez żadnego ominięcia. Zupełnie inaczej było w przypadku Dominika Parisa, który zakosztował jazdy na skróty. Nic dziwnego, że dzięki temu włoski zawodnik zajął pierwsze miejsce. Na pozycji drugiej uplasował się jadący z numerem 35 Niemiec Simon Jocher, którego przejazd również nie należał do czystych.

Wśród zawodników, którzy żadnej bramki nie ominęli najlepszy był Max Franz, który na liście wyników znalazł się na trzecim miejscu. Czwarty, a jednocześnie drugi wśród poprawnych przejazdów był ten w wykonaniu Otmara Striedingera. Na pozycji piątej uplasował się natomiast wspomniany już Johan Clarey. Lider Pucharu Świata w zjeździe, Beat Feuz, sklasyfikowany został na 14. miejscu, tuż za swoim wielkim rywalem Matthiasem Mayerem. Całkiem nieźle spisał się powracający po kontuzji Thomas Dressen, który zajął 11. miejsce.

Pełne wyniki treningu

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: własne