Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Czas na wisienkę na torcie – jutro rywalizują slalomistki (lista startowa)

fot. Are2019.com

Mistrzostwa w Cortinie nieubłaganie zbliżają się do końca. A na koniec, jak to zwykle bywa przewidziano rywalizację w slalomie. Tradycyjnie ta rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Jutro na starcie zobaczymy panie. Przekonamy się czy prowadząca w klasyfikacji generalnej i slalomowej Petra Vlhova wywalczy upragnione złoto.

fot. Are2019.com

Vlhova na trasę wyruszy jako druga. Nie będzie jej łatwo, przed nią bowiem wystartuje Austriaczka Katharina Liensberger, zaś za nią Amerykanka Mikaela Shiffrin. Obie już mają na swoim koncie złoty medal, więc na pewno pojadą na większym luzie. Shiffrin zresztą broni tytułu sprzed dwóch lat i wydaje się być w lepszej formie. Znakomita Szwajcarka Michelle Gisin też na pewno tanio skóry nie sprzeda. Szykują się więc wielkie emocje. Zresztą w Cortinie nie brakuje ich od początku.

Nie zobaczymy za to na starcie tym razem żadnej Polki. Maryna Gąsienica-Daniel slalomy jeździ rzadko, a po wynikach dotychczasowych nie wydaje się sensowne jechać tylko po to, by jechać – to już nie ten etap kariery. Magdalena Łuczak od początku była przewidziana tylko do startu w gigancie – który to start jak pamiętamy wypadł jej nadspodziewanie dobrze. Na starcie zobaczymy aż 107 zawodniczek. To za mało, by rozgrywać kwalifikacje, więc paradoksalnie w zawodach głównych pojedzie więcej pań, niż gdyby kwalifikacje miały się odbyć.

lista startowa

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl