Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Czas na widowiskowe zmagania drużyn (lista startowa)

fot. Wald1siedel via Wikimedia Commons / CC BY SA

Za nami ponad połowa konkurencji indywidualnych podczas Alpejskich MŚ w Cortinie d’Ampezzo. Czas więc na konkurencję drużynową. Tytułu sprzed dwóch lat bronić będzie drużyna Szwajcarii. Zaś rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie.

 

 

fot. Wald1siedel via Wikimedia Commons / CC BY SA

Rywalizacja drużynowa zadebiutowała na MŚ w 2005 w Bormio. Wtedy po tytuł sięgnęła drużyna Niemiec. Od początku startowano tylko i wyłącznie w formule mieszanej. Pomijając MŚ w 2009 w Val d’Isere rywalizacja toczyła się bez przerw i stale w krajobraz Alpejskich MŚ się wpisała. Choć na debiut podczas ZIO musiała czekać aż do 2018 i Igrzysk w Pjongczangu. Tam, podobnie jak rok później na MŚ najlepsza okazała się Szwajcaria.

Historycznie najwięcej sukcesów odniosła reprezentacja Austrii, która triumfowała trzy razy (w 2007, 2013 i 2015). Francja zdobyła złoto dwa razy (2011 i 2017). Poza tym jak wspomniano wyżej wygrywali także Szwajcarzy w 2017, Niemcy w 2005, a także Amerykanie w 2015. Na liście medalistów znajdziemy ponadto takie kraje jak Szwecja, Kanada, Włochy i… Słowacja. Nasi południowi sąsiedzi sprawili bowiem olbrzymią sensację w 2017 sięgając po srebro. Głównym faworytem jutrzejszej rywalizacji, która rozpocznie się o 12:15 będzie chyba jednak drużyna Szwajcarii. Choć wygrana Austriaków, czy Niemców wielką sensacją nie będzie. Na starcie zobaczymy piętnaście drużyn. Szwajcarzy rozstawieni z nr 1 więc zaczną rywalizację od ćwierćfinału.

lista startowa i drabinka

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl