Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Czas na rywalizację panów w gigancie, dziewiętnasty start weterana (lista startowa)

fot. Agence Zoom / Fis-ski.com

Dzisiejsza rywalizacja pań ze względu na świetny start Polek dostarczyła nam wielu emocji. Jutro na starcie giganta stają panowie. Co prawda zabraknie w nim naszych reprezentantów, ale zapowiadają się bardzo ciekawe zawody. Faworytów jest kilku, więc zawody mogą się ułożyć bardzo różnie.

fot. Agence Zoom / Fis-ski.com

Głównym faworytem jest niewątpliwie najlepszy obecnie z gigancistów Alexis Pinturault z Francji. Jest w świetnej formie i już zdobył medale w supergigancie (brąz) i kombinacji (srebro). Wcale jednak nie musi wygrać ze swymi rywalami. Do najgroźniejszych należą Szwajcar Marco Odermatt i Chorwat Filip Zubcic. Ten drugi również już na swojej piersi założył w Cortinie medal (ze srebrnego kruszcu za paralel). Warto wspomnieć też o Marco Schwarzu z Austrii. Teoretycznie jest to slalomista, ale giganty jeździć potrafi. Dodatkowo wygrał w świetnym stylu kombinację, w której wcale głównym faworytem nie był. Tytułu bronić będzie Norweg Henrik Kristoffersen, nie ma on jednak najlepszego sezonu. Ostatnio pokazuje co prawda tendencję zwyżkową, ale raczej w slalomie, nie w gigancie.

Na starcie stanie 100 zawodników (dziś rozegrano kwalifikacje, bowiem zgłoszono znacznie więcej zawodników – pisaliśmy o tym TUTAJ). Pierwszy przejazd przewidziany jest na 10, zaś drugi – na 13.30. Wśród outsiderów warto zwrócić uwagę na jedno nazwisko. To znany i lubiany reprezentant Meksyku – Hubertus von Hohenlohe. Ten książę (z rodziny wywodzącej się z Liechtensteinu) od lat startuje w zawodach najwyższej rangi. Zadebiutował na Alpejskich MŚ w… 1982. Na świecie nie było jeszcze wtedy większości zawodników, którzy jutro z nim będą się ścigać. Nie osiąga znaczących rezultatów (choć parę razy w swej karierze punkty PŚ zdobył), niemniej sam fakt, iż startuje po 62. urodzinach na swych dziewiętnastych MŚ zasługuje na uwagę.

lista startowa

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl