Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Corinne Suter mistrzynią świata w zjeździe.

fot. Andrea Miola

Szwajcarka Corinne Suter wygrała zjazd na mistrzostwach świata w Cortinie. Drugie miejsce niespodziewanie zajęła Niemka Kira Weidle, która do zwyciężczyni straciła 0,20 s. Podium uzupełniła Lara Gut – Behrami. Złota medalistka z supergiganta od rodaczki wolniejsza była o 0,37 s.

fot. Andrea Miola

Dla reprezentantek Szwajcarii obecne mistrzostwa świata są niezwykle udane. Przed dwoma dniami w supergigancie triumfowała Lara Gut – Behrami, która wyprzedziła Corinne Suter. Dziś obie panie  potwierdziły swoją dominację w konkurencjach szybkościowych zdobywając kolejne medale.

Najlepsza okazała się Suter, a Gut – Behrami zdobyła brąz. Przedzieliła je Kira Weidle, sięgając po srebro. Jej dobry wynik można uznać za sporą niespodziankę, bowiem do tej pory stawała tylko dwukrotnie na podium w zawodach Pucharu Świata. Ponadto na mistrzostwach świata nigdy nie była nawet w czołowej “20”. Na czwartym miejscu uplasowała się Ester Ledecka. Czeszka może mówić o pechu, ponieważ w supergigancie również ukończyła zawody tuż za podium. Najlepszą piątkę zamknęły  ex aequo kolejna ze Szwajcarek Michelle Gisin i Austriaczka Ramona Siebenhofer. Szansy na medal nie wykorzystała Breezy Johnson. Wydawać by się mogło, że pod nieobecność kontuzjowanej Sofii Goggi, Amerykanka wróci do domu z medalem. Jednak choć większość trasy pokonała świetnie to błąd w górnej części trasy przekreślił jej marzenia o podium. Dopiero 14 była broniąca tytułu Ilka Stuhec. Słowenka wyraźnie nie może wrócić do formy którą prezentowała przed kilkoma laty. Do mety nie dojechała tylko jadąca jako ostatnia, Nevena Ignajtović. W zjeździe nie startowała żadna reprezentantka Polski.

Dla Corinne Suter to już czwarty medal mistrzostw świata, ale pierwszy z najcenniejszego kruszcu. W niedzielę w tej samej konkurencji walczyć będą panowie. Niewykluczone, że tam też złoto padnie łupem Szwajcara – Beata Feuza.

PEŁNE WYNIKI

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: informacja własna