Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Alexis Pinturault najlepszy w pierwszym przejeździe giganta

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Główny faworyt zawodów, Alexis Pinturault, zajmuje pierwsze miejsce po pierwszym przejeździe slalomu giganta na Mistrzostwach Świata w Cortinie d’Ampezzo. Na drugim miejscu plasuje się reprezentant gospodarzy Luca de Aliprandini, a na trzecim Alexander Schmid. 

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Alexis Pinturault jak na razie bardzo dobrze wywiązuje się z roli faworyta. Francuz przyjechał do Cortiny m.in. po złoto za slalom gigant i po pierwszym przejeździe sytuacja przedstawia się dla niego bardzo optymistycznie, gdyż jest on liderem. Na drugim miejscu, ku uciesze gospodarzy, plasuje się Włoch Luca de Aliprandini. Wydawało się, że po wczorajszej klęsce Włoszek w gigancie kobiet o drugi medal dla Włoch (po złocie Marty Bassino w gigancie równoległym) będzie już bardzo ciężko, ale może się okazać, że bohaterem zostanie właśnie de Aliprandini, który traci do Alexisa 0,40 sek. Na pozycji trzeciej plasuje się Alexander Schmid z Niemiec (+0,56 sek.), a na czwartej Mathieu Faivre (+0,58 sek.), który na tych mistrzostwach zdobył już złoto (w paralelu).

Wspomniana wyżej trójka, czyli de Aliprandini, Schmid, Faivre, to jedyni zawodnicy, którzy mieszczą się w mniej niż jednej sekundzie straty do Pinturaulta. Pozostali giganciści mają już sporo więcej do odrabiania. Piąty Loic Meillard ma wynik o 1,25 sek. gorszy od lidera, szósty Marco Schwarz przegrywa z Alexisem o 1,56 sek., a plasujący się ex aequo na siódmej pozycji Stefan Brennsteiner i Zan Kranjec tracą już 1,82 sek. Kolejni zawodnicy zanotowali już ponad 2 sekundy straty i ich szanse na medal są już tylko teoretyczne. Spośród 100 startujących zawodników tylko 62 zdołało dojechać do mety. Nie ukończyli m.in. Marco Odermatt, Justin Murisier, Gino Caviezel, Erik Read, Manuel Feller czy książę Hubertus von Hohenlohe.

Pełne wyniki 1. przejazdu

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: własne