Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Adrian Pertl przed Alexem Vinatzerem po pierwszym przejeździe slalomu

Austriak Adrian Pertl prowadzi po pierwszym przejeździe slalomu – ostatniej konkurencji Mistrzostw Świata 2021. Małą stratę do lidera zanotowali reprezentant gospodarzy  Alex Vinatzer, Norweg Sebastian Foss Solevåg oraz Kristoffer Jakobsen ze Szwecji.

oesv.at

24- letni Adrian Pertl z czasem 52.24 sekundy prowadzi na półmetku ostatniej rywalizacji w Cortinie 2021. Stratę poniżej dwóch dziesiątych sekundy odnotowało trzech zawodników Alex Vinatzer, Sebastian Foss Solevåg i Kristoffer Jakobsen.

Piąte miejsce zajmuje Francuz Clement Noel i jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z zwycięstwem w Pucharze Świata.  Norweg Henrik Kristoffersen, Francuz Alexis Pinturault i Marco Schwarz z Austrii zajmują kolejne pozycje i ze stratą około pół sekundy na pewno włączą się walkę o medale.

W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Daniel Yule z Szwajcarii oraz Amerykanin Jett Seymour. Czternastu zawodników odnotowało stratę poniżej sekundy do Adriana Pertla. Polacy nie startowali.

Start drugiego przejazdu zaplanowano na 13:30. Organizatorzy podjęli decyzję, że tylko czołowa piętnastka wystartuje w odwróconej kolejności.

Wyniki 1. przejazdu slalomu

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: informacja własna