fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Nie mają szczęścia do pogody Alpejskie Mistrzostwa Świata w Cortinie. Nie udało się rozegrać zawodów wczoraj, nie udało się dziś – nie uda się i jutro. Jutrzejsza kombinacja panów zostaje odwołana, zaś program zawodów uległ kolejnym, istotnym zmianom.

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Organizatorzy uznali wyższość przyrody nad człowiekiem i po dwóch nieudanych próbach nie podjęli się ryzyka zakładania zawodów na jutro. Tym samym zawodnicy dostali nieplanowany dzień wolny. Od czwartku pogoda ma się poprawić i właśnie wtedy mają zostać rozegrane zaplanowane pierwotnie na dziś supergiganty. Panie wyruszą na trasę o 10:45, zaś panowie o 13:00. Kombinacja męska i żeńska również zostanie rozegrana jednego dnia – w poniedziałek 15 lutego. Program mistrzostw robi się więc bardzo napięty.

Według portalu ledauphine.com program ma się przedstawiać następująco

środa, 10 lutego: dzień wolny

czwartek, 11 lutego: supergigant kobiet (10:45) i mężczyzn (13:00)

piątek, 12 lutego: trening zjazdowy kobiet i mężczyzn

sobota, 13 lutego: zjazd kobiet i trening zjazdu mężczyzn

niedziela, 14 lutego: zjazd mężczyzn

poniedziałek, 15 lutego: kombinacja mężczyzn i kobiet

Dalej powinno już wszystko postępować zgodnie z planem. Niemniej nietrudno nie zauważyć, iż tegoroczne mistrzostwa mają podwójnego pecha. Nie dość, iż rozgrywane są w pandemicznych warunkach bez udziału publiczności, to jeszcze rozpoczęcie ich odkłada się – dla fanów tego sportu w nieskończoność. Pozostaje mieć nadzieję, iż kolejne wieści z Cortiny będą już bardziej pomyślne.

źródło: leauphine.com

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl