Alpejskie MP w Szczyrku: Magdalena Łuczak i Paweł Pyjas najlepsi w slalomie

15:46, 28.02.2018 Anna Felska Aktualizacja: 15:50, 28.02.2018

Za nami kolejny dzień rywalizacji w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim, które odbywają się w Szczyrku. Dziś w rywalizacji w slalomie triumfowali Magdalena Łuczak i reprezentant Słowacji Martin Hyska.

W związku ze zmianami w programie Mistrzostw Polski, dzisiaj zamiast kombinacji odbyły się zawody w slalomie. Wśród pań już po pierwszym przejeździe z czasem 50,74 s prowadziła Magdalena Łuczak. Za Polką plasowała się Czeszka Iva Krizova, która traciła do liderki 0,42 s. Trzecia była Daria Krajewska (+0,57). W drugim przejeździe ponownie najszybsza była Łuczak. 17-latka zwyciężyła z łącznym czasem 1:47.05 i została mistrzynią Polski w slalomie. Drugi medal, tym razem srebrny zdobyła wczorajsza triumfatorka Katarzyna Wąsek, która po pierwszym przejeździe zajmowała 4. pozycję. Ostatecznie do zwyciężczyni straciła 1,36 s. Trzecie miejsce zajęła Iva Krizova (+1,64). Czeszka spadła o jedną lokatę. Tuż za podium wylądowały kolejne trzy reprezentantki Czech: Monika Zemanova (+3,72), Klara Kasparova (+3,77) i Klara Gasparikova (+4,1). Drugiego przejazdu nie ukończyła Daria Krajewska.

Wśród panów najlepszy był dziś Czech Martin Hyska. Po pierwszym przejeździe prowadził z czasem 54,15 s. W drugim uzyskał trochę gorszy czas 54,63 ale to wystarczyło do zwycięstwa w zawodach. Drugi po pierwszym przejeździe był wczorajszy zwycięzca Maciej Bydliński (55,22 s). Trzeci wynik miał Daniel Paulus z Czech. Ostatecznie to Paulus w drugim przejeździe pojechał najlepiej i zajął drugie miejsce z czasem 1:49.92. Bydliński spadł na 5. lokatę i do Hyska stracił 1,91 s. Mistrzem Polski został jednak Paweł Pyjas, który zawody ukończył na 3. miejscu, ze stratą 1,6 s. Tuż za podium zawodów wylądował Adam Chrapek (+1,8). Czołowej szóstce uplasował się także Ondrej Surkos (+1,97).