Alpejskie MP w Szczawnicy: Habdas i Majerczyk najlepsi w slalomie

14:00, 23.01.2019 Jagoda Brzozowska Aktualizacja: 14:46, 23.01.2019

Dzień drugi Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim zakończył się wygraną Sabiny Majerczyk oraz w Piotra Habdasa w slalomie. Na starcie stanęło czterdziestu trzech zawodników oraz trzydzieści pięć zawodniczek.

Dla Piotra Habdasa to już drugi złoty medal podczas tegorocznych MP. 20-latek zameldował się na mecie z łącznym czasem równym 1:47,08 sek. i uzyskał 1,83 sek. przewagi nad drugim Jędrzejem Jasiczkiem. Trzecie miejsce zajął Dominik Białobrzycki (+2,13 sek.), który nie tak dawno zaliczył swój debiut w Pucharze Świata. Tuż za podium uplasował się reprezentant Czech Marek Vasulin (+2,15), a na piątej lokacie znalazł się Jan Grodecki (+2,60). W zawodach wzięli udział także przedstawiciele Słowacji oraz Rosji.

Wyniki MP mężczyzn w slalomie

Z kolei wśród pań triumfowała Sabina Majerczyk, która o 3,21 sek. wyprzedziła drugą Petrę Hromcovą ze Słowacji. Na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Wąsek ze stratą do liderki równą aż 5,52 sek. Czwarta była Oliwia Wróbel (+7,17), a piąta Julia Włodarczyk (+8,68). W wyścigu pojawiły się również reprezentantki Słowacji oraz Czech.