Alpejskie Mistrzostwa USA: Ryan Chochran-Siegle i Laurenne Ross mistrzami w super G

15:06, 26.03.2017 Marek Cielec

Sugarloaf jest w tym roku gospodarzem Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w narciarstwie alpejskim w konkurencjach supergigant, slalom gigant i slalom. Pierwszego dnia mistrzostw ścigano się w super G. W zawodach tych zwyciężyli Ryan Cochran-Siegle i Laurenne Ross.

W supergigancie mężczyzn tytuł mistrzowski trafił do Ryana Cochran-Siegle. 25-letni zawodnik pokonał o ,26 sek. drugiego w rankingu tych zawodów Jareda Goldberga. Główny faworyt i najlepszy z reprezentantów USA w Pucharze Świata 2016/2017 - Travis Ganong zajął dopiero trzecie miejsce (+0,44 sek.). Tuż za podium uplasował się mistrz świata juniorów w zjeździe - Sam Morse (+0,56 sek.). Na pozycji piątej znalazł się trzeci zawodnik supergiganta w Pucharze Nor-Am - Kipling Weisel (+0,76 sek.). Na miejscu 10. zawody ukończył ubiegłoroczny mistrz - Tim Jitloff.

Wyniki super G mężczyzn

Pod nieobecność Lindsey Vonn, pierwszorzędną kandydatką do złotego medalu wśród kobiet była Laurenne Ross. Wywiązała się wzorowo ze swojego zadania i zwyciężyła z pokaźną przewagą 1,05 sek. Na drugim miejscu sklasyfikowano dwie zawodniczki, gdyż taki sam czas uzyskały Stacey Cook i Megan McJames. Czwarte miejsce zajęła Alice McKennis (+1,28 sek.). Kolejne zawodniczki miały już ponad 2 sekundy straty do zwyciężczyni. Sklasyfikowana na 5. miejscu Nina O`Brien, która zajęła 2. miejsce w klasyfikacji super G w Nor-Am miała wynik gorszy o 2,45 sek. od Ross. Dopiero 11. była mistrzyni z 2016 roku - Anna Marno. Przejazdu nie ukończyły m.in. zwyciężczyni super G w Nor-Am - Patricia Mangan, mistrzyni świata w zjeździe Alice Merryweather, a  także Jacqueline Wiles.