Alpejskie Mistrzostwa Szwajcarii: C. Suter i G. Caviezel najlepsi w super G, Holdener i Aerni w kombinacji

17:25, 07.04.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 17:27, 07.04.2017

W Davos odbyły się dziś kolejne zawody w ramach Mistrzostw Szwajcarii w narciarstwie alpejskim. Najpierw panie i panowie rywalizowali w supergigancie, a następnie odbył się przejazd slalomu do kombinacji, do której wliczone były wyniki z supergiganta. W super G zwyciężyli Corinne Suter i Gino Caviezel, natomiast w kombinacji wygrali Wendy Holdener i Luca Aerni.

Najlepiej spośród kobiet na trasie supergiganta spisała się Corinne Suter, która wczoraj wygrała zjazd. W ten sposób zdobyła ona drugi w tym roku złoty medal krajowych mistrzostw, a trzeci w całej swojej karierze. Na 2. miejscu uplasowała się Jasmine Flury ze stratą 0,41 sek. Flury nie miała wczoraj najlepszego dnia i zajęła dopiero 9. miejsce, ale dziś zdecydowanie się poprawiła. Na kolejnych trzech miejscach 3-5. znalazły się Austriaczki: Sabrina Maier (+0,70 sek.), Tamara Tippler  (+0,90 sek.) i Michaela Heider (+1,08 sek.). Trzecią ze Szwajcarek była Melanie Meillard (+1,21 sek.), która zajęła 6. miejsce. Na pozycji 7. była Priska Nufer (+1,40 sek.), na 8. Wendy Holdener (+1,48 sek.), na 9. Austriaczka Nina Ortlieb (+1,58 sek.), a na 10. Katja Grossmann (+1,77 sek.).

Wyniki super G kobiet

Slalom rozstrzygnął o tym do kogo trafią medale za kombinację alpejską. Mistrzyni Świata Wendy Holdener miała wprawdzie stratę po supergigancie do bardzo dobrej slalomistki Melanie Meillard, ale i z nią sobie poradziła. Holdener po slalomie przesunęła się na 1. miejsce i zdobyła tytuł Mistrzyni Szwajcarii w kombinacji alpejskiej. Meillard do brązu za supergigant dołożyła dzisiaj kolejny medal - srebrny. Z Holdener przegrała w konkurencji łączonej o 0,23 sek. Na pozycję 3. (+0,79 sek.)awansowała druga ze szwajcarskich medalistek Mistrzostw Świata w Sankt Moritz - Michelle Gisin. Po supergigancie zajmowała ona 14. miejsce, ale w slalomie uzyskała najlepszy wynik, co pozwoliło jej sięgnąć po brązowy medal. Na 4. miejscu zakończyła zawody Austriaczka Sabrina Maier (+1,00 sek.), a na piątym Denise Feierabend (+1,23 sek.), która na MŚ była 4., a dziś była czwartą ze Szwajcarek. Może uda jej się zdobyć medal w slalomie? Na pozycji 6. znalazła się Corinne Suter (+1,48 sek.), na 7. Carole Bissig (+1,53 sek.) z drugim czasem slalomu, na 8. Simone Wild (+2,25 sek.), na 9. Rahel Kopp (+2,38 sek.), a na 10. Priska Nufer (+2,58 sek.).

Wyniki kombinacji kobiet

Jednym z głównych faworytów super G miał być Mauro Caviezel, ale  nie udało mu się ukończyć przejazdu, podobnie jak m.in. Carlo Janka. Złoty medal i tak trafił do członka rodziny Caviezel, bo w supergigancie zwyciężył młodszy brat Mauro - Gino Caviezel, który jest raczej specjalistą od slalomu giganta. Dziś natomiast poradził sobie z wieloma szybkościowcami. Na drugim miejscu znalazł się Włoch Guglielmo Bosca (+0,28 sek.), który zdobył w tym roku kilka medali na Mistrzostwach Włoch (w tym złoty za kombinację). To nie jedyny Włoch w czołowej dziesiątce super G, ale na kilku kolejnych miejscach byli Szwajcarzy. Na pozycji 3. uplasował się Stefan Rogentin (+0,30 sek.), a na 4. Gilles Roulin (+0,36 sek.). Ci dwaj panowie bardzo dobrze spisywali się w tym sezonie w Pucharze Europy. Rogentin był 2. w klasyfikacji generalnej i 1. w kombinacji, zaś Roulin wygrał "generalkę" Pucharu Europy oraz klasyfikacje zjazdu i super G. Dziś do swoich wcześniejszych sukcesów dorzucili medale krajowych mistrzostw. Miejsce 5. zajął Ralph Weber ex aequo z Nielsem Hintermannem (+0,46 sek.), 7. Semyel Bissig (+0,64 sek.), a 8. Loic Meillard (+0,67 sek.)- Mistrz Świata Juniorów w kombinacji i gigancie. Jak wspomniano wcześniej, w top 10 miało znaleźć się jeszcze miejsce dla kogoś z Włoch. Dwójka zawodników z Italii uplasowała się na miejscach 9-10. Byli to Matteo De Vettori (+0,70 sek.) i Emanuele Buzzi (+0,75 sek.).

Wyniki super G mężczyzn

Mistrzyni Świata w kombinacji została Mistrzynią Szwajcarii i taką samą analogię możemy znaleźć u panów. Pierwsze miejsce w kombinacji alpejskiej zajął Luca Aerni, który w Sankt Moritz cieszył się ze złotego medalu. W slalomie był on zdecydowanie najlepszy. Po super G zajmował 16. miejsce, ale warto przypomnieć, że na MŚ był 30. po pierwszym przejeździe. Drugie miejsce zajął Stefan Rogentin (+0,41 sek.), który nie należy do specjalistów slalomu, ale dziś pojechał całkiem przyzwoicie i za kombinację również zdobył srebrny medal (tak jak w super G). Na 3. pozycji uplasował się juniorski mistrz świata - Loic Meillard ze stratą 0,46 sek. do zwycięzcy. Justin Murisier zajął dziś miejsce 4. (+0,84 sek.), Gino Caviezel w kombinacji został sklasyfikowany na 5. miejscu (+0,85 sek.), Ralph Weber na 6. (+1,20 sek.), Gilles Roulin na 7. (+1,30 sek.), na 8. Matteo De Vettori (+1,54 sek.), na 9. Amaury Geroud (+2,02 sek.), a na 10. Emanuele Buzzi (+2,17 sek.). Slalomu nie ukończyli m.in. Semyel Bissig i Guglielmo Bosca.

Wyniki kombinacji mężczyzn

Jutro kolejny dzień z Mistrzostwami Szwajcarii w narciarstwie alpejskim. Panie powalczą o medale w slalomie, a panowie w slalomie gigancie.