Alpejskie Mistrzostwa Norwegii: Kristin Lysdahl i Rasmus Windingstad najlepsi w kombinacji

23:19, 29.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 23:34, 29.03.2017

W Narviku rozpoczęły się dziś Mistrzostwa Norwegii w narciarstwie alpejskim. Pierwszą konkurencją w jakiej brali udział zawodnicy była kombinacja alpejska składająca się ze zjazdu i slalomu. Zwycięstwo odnieśli Kristin Anna Lysdahl oraz Rasmus Windingstad.

Po zjeździe na prowadzeniu w zmaganiach kobiet była Kristin Lysdahl, która wyprzedzała drugą zawodniczkę - Kristinę Riis-Johannessen o 0,27 sek. Na trzecim miejscu znajdowała się juniorka - zaledwie 17-letnia Marte Monsen (+0,36 sek.). Czwarta była Marie Therese Tviberg (+0,65 sek.), piąta Kajsa Vickhoff Lie (+0,69 sek.), a szósta Ragnhild Mowinckel (+1,01 sek.). W slalomie lepiej od Kristin Lysdahl pojechała tylko Thea Louise Stjernesund, która miała jednak sporą stratę po zjeździe. Odrobiła natomiast tylko 0,09 sek. Wystarczyło to na zajęcie trzeciego miejsca z łączną stratą 1,52 sek. Kristin Anna Lysdahl zajęła pierwsze miejsce, a druga była Marte Monsen, która miała czas gorszy o sekundę od Lysdahl. Drugiego przejazdu nie ukończyła triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Europy - Kristina Riis-Johannessen. Czwarte miejsce zajęła Ragnhild Mowinckel, piąte Maria Therese Tviberg, a szóste Kajsa Vickhoff Lie.

Wyniki po zjeździe kobiet

Pełne wyniki kombinacji kobiet

W kombinacji mężczyzn głównym faworytem był Aleksander Aamodt Kilde, który w Pucharze Świata zajął 3. miejsce w klasyfikacji kombinacji alpejskiej, a na Mistrzostwach Świata w Sankt Moritz był czwarty. Jednak zjazd nie poszedł po jego myśli. Kilde plasował się dopiero na 6. miejscu ze stratą 0,80 sek. do lidera, którym był Stian Saugestad. Na drugim miejscu był Duńczyk Christoffer Faarup (+0,16 sek.), na trzecim Tomas Markegård (+0,48 sek.), na czwartym Rasmus Windingstad (+0,52 sek.), a na piątym Markus Norgård Fossland (+0,72 sek.). W slalomie Alekander Kilde był najlepszy spośród zawodników czołowej dziesiątki zjazdu. Jednak przewagę w wysokości 0,14 sek. zachował Rasmus Windigstad, który został triumfatorem kombinacji. Kilde zajął drugie miejsce, a na trzecie przesunął się Sebastian Foss-Solevåg, który zajmował dopiero 13. miejsce po zjeździe. Foss-Solevåg w slalomie nie miał sobie równych, dzięki czemu zdołał zanotować spory awans i wywalczyć brązowy medal. Stian Saugestad uplasował się na czwartym miejscu, piąty był Joachim Jagge Lindstøl, a szósty Patrick Haugen Veisten.