Alpejskie Mistrzostwa Kanady: Triumf Trevora Philipa i Valérie Grenier w slalomie gigancie

22:21, 26.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 22:40, 26.03.2017

Philip Trevor i Valérie Grenier zdobyli dziś tytuły mistrzów Kanady w slalomie gigancie. Zawody o mistrzostwo Kanady w narciarstwie alpejskim w konkurencjach technicznych odbywają się w Tremblant w Quebecu. Jutro zawodnicy będą się ścigać w slalomie.

Dla Trevora Philipa to już trzeci tytuł mistrza swojego kraju w slalomie gigancie. Wygrał on m.in rok temu w Whistler, a dziś obronił wywalczony przed rokiem tytuł. Drugie miejsce zajął Dustin Cook, który do Philipa stracił 0,17 sek. Cook był lepszy w pierwszym przejeździe, ale w drugim straty z nawiązką odrobił Trevor Philip. Trzecie miejsce zajął Phil Brown, który wygrał w tym sezonie klasyfikację generalną oraz klasyfikację slalomu giganta w Pucharze Nor-Am. W tamtym cyklu był lepszy od Philipa, ale w krajowych mistrzostwach musiał zadowolić się brązowym medalem. Dziś z Philipem przegrał o 0,32 sek. Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Hig Roberts z USA (+0,57 sek.), na piątym Erik Read (+1,07 sek.), a na szóstym Tyler Werry (+1,53 sek.).

Wyniki slalomu giganta mężczyzn

Valérie Grenier to młoda, zdolna zawodniczka, która ma bardzo bogaty kalendarz startów ze względu na to, że startuje w każdej konkurencji. W tym sezonie punktowała w czterech konkurencjach w Pucharze Świata (poza kombinacja), aczkolwiek w sumie punktów tych nie było zbyt dużo i zajęła dopiero 76. miejsce. Rok temu w mistrzostwach Kanady w gigancie zajęła 3. miejsce, a dziś zwyciężyła dokładając do swojej kolekcji medali drugi złoty krążek mistrzostw Kanady (ma również złoto za zjazd z 2016 roku). Drugie miejsce zajęła po raz trzeci z rzędu Candace Crawford (+0,51 sek.). Na tym samym miejscu plasowała się ona w gigancie w 2016 i 2015 roku. Crawford w gigancie nie ma szczęścia do złota, ale dorobiła się już 2 złotych medali krajowych mistrzostw za zjazd i kombinację. Na pozycji trzeciej znalazła się 19-letnia Ali Nullmeyer - zwyciężczyni klasyfikacji generalnej i slalomu w Pucharze Nor-Am. Jej strata do Grenier była już dużo większa i wyniosła 1,86 sek. Na czwartym miejscu znalazła się Stefanie Fleckenstein, na piątym Erin Mielzynski, a na szóstym Amelia Smart. Pierwszego przejazdu nie ukończyły m.in. Mikaela Tommy i 3-krotna mistrzyni Kanady w slalomie gigancie, w tym również sprzed roku - Marie-Michele Gagnon.

Wyniki slalomu giganta kobiet

Jutro panowie będą rywalizować w Tremblant o mistrzostwo Kanady w slalomie, natomiast panie wystartują w tej konkurencji we wtorek.