Alpejskie Mistrzostwa Francji: Adeline Baud Mugnier triumfatorką kombinacji

21:41, 28.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 21:44, 28.03.2017

Adeline Baud Mugnier odniosła kolejny sukces na Mistrzostwach Francji w narciarstwie alpejskim. Po zdobyciu złotego medalu w slalomie w Lélex, dziś wywalczyła drugie złoto mistrzostw w kombinacji w Val Thorens, gdzie trwają mistrzostwa w konkurencjach szybkościowych.

Dla Baud Mugnier był to pierwszy od ponad 3 lat start w kombinacji. 24-letnia Francuzka rzadko występuje w zawodach w tej konkurencji, jak również w supergigancie, który był pierwszą częścią kombinacji alpejskiej podczas dzisiejszych zmagań. Po super G prowadziła Alexandra Coletti z Monaco, druga była Tiffany Gauthier (+0,15 sek.), a trzecia Romane Miradoli (+0,20 sek.). Czwarte miejsce ze stratą  0,46 sek. zajmowała Szwajcarka Jasmina Suter, a piąte Anne-Sophie Barthet (+0,49 sek.) Na kolejnych dwóch miejscach znajdowały się Szwajcarki: Julie Dayer (+0,54 sek.) i Rahel Kopp (+0,58 sek.). Ósma była Adeline Baud-Mugnier (+0,62 sek.). Trasę slalomu najlepiej przejechała Adeline Baud-Mugnier, która jako jedyna uzyskała czas poniżej 40 sekund. Wynik ten dał jej dziś zwycięstwo w kombinacji. Łączny rezultat gorszy o 0,05 sek. miała Anne-Sophie Barthet, która zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrny medal mistrzostw. Drugie srebro w tym roku, bo w slalomie również ustąpiła tylko Baud Mugnier. Na pozycji trzeciej została sklasyfikowana Romane Miradoli ze stratą 0,32 sek. Na kolejnych trzech miejscach uplasowały się Szwajcarki: Nicole Good (+1,14 sek.), Rahel Kopp (+1,21 sek.) i Jasmina Suter (+2,06 sek.). Siódma była Esther Paslier, a ósma Belgijka Kim Vanreusel. Alexandra Coletti została zdyskwalifikowana w drugim przejeździe, zaś Tiffany Gauthier nie startowała w drugiej części kombinacji.

Wyniki po super G

Pełne wyniki kombinacji alpejskiej kobiet

Jutro panie wystartują w ostatniej damskiej konkurencji Mistrzostw Francji - super G. Panowie rozpoczną rywalizację w Val Thorens w czwartek od kombinacji. Na piątek zaplanowany jest supergigant mężczyzn.