Alpejskie Mistrzostwa Austrii: Wyłoniono mistrzów w supergigancie i kombinacji

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Dziś w austriackim Saalbach-Hinterglemm odbyły się zawody w kombinacji alpejskiej oraz supergigancie w ramach Mistrziostw Austrii w narciarstwie alpejskim w konkurencjach szybkościowych. Mistrzami w kombinacji zostali Vincent Kriechmayr i Ricarda Haaser, zaś w supergigancie Rosina Schneeberger i Vincent Kriechmayr.

Podwójnym mistrzem Austrii został Vincent Kriechmayr, który triumfował zarówno w supergigancie jak i kombinacji. W super G drugie miejsce zajął Niklas Köck, a trzeci był Christopher Neumayer. Również w kombinacji Köck był sklasyfikowany na drugim miejscu, natomiast na pozycji trzeciej znalazł się Marco Schwarz. Romed Baumann zrezygnował ze startu w slalomie i nie został sklasyfikowany w kombinacji.

Najlepszą supergigancistką wśród kobiet była Rosina Schneeberger. Drugie miejsce przypadło Ricardzie Haaser, a trzecie mistrzyni świata Nicole Schmidhofer. W drugiej części kombinacji nie startowały Schneeberger i Schmidhofer, a złoty medal wywalczyła Ricarda Haaser. Srebrny medal trafił do Franziski Gritsch, a brązowy do Elisabeth Kappaurer.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.