Alpejskie lato: Wrzesień #2 – Digruber świętuje powrót, Holdener ma na niego nadzieję, Danklmaier kontuzjowany

fot. Wald1siedel via Wikimedia Commons / CC BY SA

fot. Wald1siedel via Wikimedia Commons / CC BY SA

Coraz bliżej startu sezonu Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Nie wiemy tak naprawdę jak on będzie wyglądał, ale sezon przygotowawczy trwa. Jak zwykle w naszych podsumowaniach znajdzie się miejsce na powroty i kontuzje. Rzucimy też okiem na niektóre miejsca, w których będą rywalizowali narciarze.

Do rywalizacji wraca Marc Digruber. 32-letni Austriak nie notował za wielu sukcesów w karierze. Często młodsi od niego zawodnicy w przypadku kontuzji decydowali się zawiesić buty narciarskie na kołku. Digruber jednak ani chwili o tym nie myślał. Ma zamiar wrócić do rywalizacji i wystąpić na którejś z wielkich imprez. Więcej tutaj.

Na powrót liczy też Wendy Holdener. Utytułowana Szwajcarka na razie walczy z czasem i choć jej trener zupełnie nie wyklucza jej startu w inauguracji w Sölden to nie wygląda na to, by tak szybko Wendy była gotowa na wznowienie rywalizacji. Na pewno jednak ma zamiar pojawić się w sezonie na stoku. Więcej szczegółów w tym miejscu.

Przerwę w przygotowaniach przez kontuzje łąkotki musiał sobie za to zrobić Austriak Daniel Danklmaier. Przerwa potrwa około 4-6 tygodni. Na szczęście dla zawodnika nie zostało uszkodzone więzadło krzyżowe. O czym można przeczytać tutaj.

Oczywiście do końca nie wiadomo, jak sezon będzie wyglądał. Na Mistrzostwach Świata w Cortina d’Ampezzo przewiduje się dwa razy mniej ludzi niż w pierwszej wersji (patrz tutaj), w Sankt Moritz odbędą się zawody bez udziału publiczności, zaś w Alta Badia zamiast slalomu równoległego odbędą się prawdopodobnie zawody w slalomie.

Zawodnicy jednak trenują i przygotowania trwają. Norweg Henrik Kristoffersen trenuje na lodowcu Saas-Fee, Francuzki Tessa Worley i Coralie Frasse-Sombet trenują szybkość w Zermatt, zaś Słowaczka Petra Vlhova na Stilfser Joch.

Warto też wrócić do informacji z poprzednich podsumowań, bo pojawiły się one w innym świetle. Viktoria Rebensburg w wywiadzie podała powody zakończenia kariery. Po dziesięciu latach startów na szczycie czuje się  spełniona. Niemka chciała wrócić do formy po kontuzji, ale okazało się to bardzo trudne, więc postanowiła ze sceny zejść niepokonana (więcej tutaj). Informowaliśmy też o tym, iż legenda konkurencji szybkościowych z lat 90 – Włoch Kristian Ghedina i jego partnerka Patrizia Auer spodziewają się dziecka. W poniedziałek urodził się ich synek Natan. Gratulujemy.