Alpejskie lato: Sierpień #2 – przesunięty start sezonu PŚ, powrót Parisa, kontuzja Nymana, Thomsen wyrzucony z kadry kanadyjskiej

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Na dworze tropikalne upały, a my nie zwalniamy tempa i jak co tydzień przygotowaliśmy dla was tygodniowe podsumowanie informacji ze świata alpejskiego. 

O tydzień skrócił się czas oczekiwania na nowy sezon Pucharu Świata 2020/2021. Po konsultacjach postanowiono, iż nowy sezon rozpocznie się 17-18 października w Sölden. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jak będą wyglądać zawody, czy możliwe będzie rozegranie ich przy okrojonej liczbie kibiców. Odpowiednie wytyczne zostaną opublikowane w najbliższych tygodniach.

Niedobre wieści z obozu amerykańskiego. Steven Nyman zerwał ścięgno Achillesa w lewej stopie podczas treningu na Mount Hood. Zawodnik przeszedł już operację, przewiduje się, że nie zobaczymy go w przyszłym sezonie na stokach. Doświadczony alpejczyk nie załamuje się i otwarcie przyznaje, iż marzy o występie na igrzyskach w Pekinie.

Lepsze wiadomości z obozu włoskiego. Dominik Paris wraca do treningów na nartach po zerwaniu więzadła krzyżowego. Włoch czuje się bardzo dobrze, nie odczuwa bólu w stawie. Powrót na stok jest planowany na sierpień lub wrzesień, sam zawodnik zaznacza, iż nie ma pośpiechu w tym, by jak najszybciej wrócić. Zdaje sobie również sprawę, że coroczna wyprawa do Ameryki Południowej jest obecnie niemożliwa. Co ciekawe, szef FISI – Flavio Roda nie wyklucza, iż jeśli sprawy z koronawirusem się unormują, będzie starał się zorganizować treningi w Argentynie we wrześniu.

Benjamin Thomsen został wyrzucony z kadry kanadyjskiej. Jest to spowodowane problemami finansowymi kanadyjskiego związku. Oznacza to, iż 32-letni Kanadyjczyk nie otrzymuje pieniędzy od związku, musi sam uzbierać fundusze na starty w PŚ. Ze względu na choroby i kontuzje w zeszłym sezonie Thomsen był daleko w klasyfikacji generalnej oraz klasyfikacji zjazdowej.

Włoskie gwiazdy wspierają Cortinę d’Ampezzo w organizacji mistrzostw świata w 2021 roku. Sofia Goggia spotkała się z burmistrzem miasta – Gianpietro Ghediną. Oprócz rozmowy Goggia spędziła czas na treningach oraz na wycieczkach rowerowych i wspinaczkowych. Podobnie ambasadorka MŚ – Federica Brignone promuje imprezę. Podczas imprezy w Cortinie zaprezentowała się wraz z oficjalną maskotką MŚ – wiewiórką Corty. Włoszka przyznała, iż jest bardzo szczęśliwa, mogąc być jedną z twarzy imprezy.

Ekipa szwedzka wróciła do treningów na stokach. Kobieca grupa przebywa we Włoszech na Stilfser Joch, panowie trenują w Norwegii w Oslo. Wśród kobiet są Anna Swenn-Larsson, Emelie Wikstrom, Sara Hector i Estelle Alphand. Brakuje kontuzjowanych Charlotty Safvenberg oraz Magdaleny Fjallstrom. Grupę mężczyzn na ten moment tworzą Kristoffer Jakobsen, William Hansson, Tobias Hedström, Gustav Lundbäck, Tobias Windingstad i Lukas Karlberg.

Źródła: skiweltcup.tv / skidor.com / neveitalia.it / raceskimagazine.it /