Alpejski raport z południa: Brytyjska dominacja w RPA

fot. flowcomm via flickr.com / CC BY

fot. flowcomm via flickr.com / CC BY

Choć Afryka nie kojarzy się bardzo z narciarstwem alpejskim, to właśnie tam, w Republice Południowej Afryki odbyły się pierwsze tego lata zawody narciarstwa alpejskiego pod parasolem FIS.

W pierwotnym kalendarzu FIS, pod koniec lipca było także miejsce dla zawodów narciarskich w Chile (El Colorado i La Parva) oraz nowozelandzkiej Cardronie, jednak zostały one odwołane. W związku z tym rywalizowano tylko w slalomie w południowoafrykańskim Tiffindell. Jak można się spodziewać, zawody te nie były obsadzone znanymi zawodnikami, a raczej młodymi narciarzami, w większości z Wielkiej Brytanii i Republiki Południowej Afryki.

W konkurencji kobiet, zdecydowanie najlepsza była 17-letnia brytyjka Lois Jackson, która wygrywała slalom za slalomem. Kroku próbowały jej dotrzymać przede wszystkim rodaczki Alexa Eliff, Sophie Foster oraz amerykanka Mallorie Miller. 28 lipca odbyły się krajowe mistrzostwa oraz mistrzostwa juniorów. W jednych i drugich zawodach triumfowała oczywiście Lois Jackson. Dopiero ostatniego dnia zmagań w Tiffindell w zawodach rangi Entry League Lois Jackson nie wygrała, gdyż w tych slalomach nie brała udziały. Po jednym zwycięstwie wywalczyły Alexa Eliff i Mallorie Miller.

Nieco większą zmienność można było zaobserwować w przypadku zawodów mężczyzn. Najwięcej razy zwyciężył 18-letni reprezentant Wielkiej Brytanii Jack Doyle, który wygrał także slalom w ramach mistrzostw RPA, ale nie był on jedynym zawodnikiem na najwyższym stopniu podium, albowiem wygrywali także Jack Cunningham i Robert Holmes, Robert Trebilcock.

Najbliższe zawody narciarstwa alpejskiego na półkuli południowej to slalomy w argentyńskim ośrodku narciarskim La Hoya, położonym w Paragonii. Odbędą się one 2 i 3 sierpnia.

Wyniki zawodów w Tiffindell 24-27 lipca

Wyniki zawodów w Tiffindell 28-30 lipca

Źródło: własne/fis

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.