Alpejski Puchar Świata w Rosa Chutor: Włoszki górą w supergigancie

fot. Andrea Miola

na

fot. Andrea Miola

Na olimpijskiej trasie w Rosa Chutor nieopodal Soczi w rozegranym dziś supergigancie triumfowały Włoszki – Federica Brignone wyprzedziła Sofię Goggię. Trzecie miejsce zajęła przebojem wdzierająca się do czołówki Joana Haehlen.

Brignone wygrywa już supergiganty, tak jak już wcześniej giganty – w obydwu konkurencjach prowadzi w klasyfikacji PŚ. Dziś nie dała szans rywalkom osiągnąwszy czas 1:25.33. Goggia straciła do niej 0,20 sek., zaś Haehlen – 0,34 sek. Tym razem na podium nie udało się stanąć innej szwajcarskiej gwiedździe – Corinne Suter była czwarta ze stratą 0,42 sek. Najlepsza z Austriaczek – Stephanie Venier była piąta – 0,55 sek.

Następne miejsca zajęły trzy wielkie mistrzynie – wracające do formy Szwajcarka Lara Gut-Behrami (+0,68 sek.) i Austriaczka Anna Veith (+0,69 sek.) oraz ciągle w tej formie będąca Niemka Viktoria Rebensburg (+0,87 sek.). W “10” znalazły się też Francuzka Romane Miradoli (+0,97 sek.) – to bodaj jedyna niespodzianka oraz mistrzyni olimpijska w tej konkurencji Czeszka Ester Ledecka (+1,24 sek.). Co ciekawe zawody ukończyło raptem 31 zawodniczek – dojechanie do mety więc niemal gwarantowało punkty PŚ. Liderka klasyfikacji generalnej PŚ Mikaela Shiffrin nie startowała, ale jej przewagę nad Brignone można określić jako bezpieczną.

wyniki zawodów

źródło: własne