Alpejski Puchar Świata w Levi z zielonym światłem od FIS

fot. Gareth James / CC BY NC

Po przełożeniu zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Lech-Zürs, które miały odbyć się w dniach 13-14 listopada, to fińskie Levi będzie kolejnym przystankiem tego cyklu, aczkolwiek tylko dla kobiet. Na szczęście wieści na temat Levi są bardziej pozytywne i obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby te zawody doszły do skutku. Organizatorzy otrzymali już zielone światło od FIS po wczorajszej kontroli śniegu. 

fot. Gareth James / CC BY NC

Problem, który dotknął Lech-Zürs, a mianowicie brak śniegu, nie dotyczy na szczęście położonego na dalekiej północy Levi. Wczoraj odbyła się tam oficjalna kontrola śniegu przeprowadzona przez przedstawicieli FIS, którzy nie mieli zastrzeżeń do przygotowań jakie poczyniono w Finlandii. Nie oznacza to jednak, że sytuacja jest idealna. Tegoroczna jesień znów uraczyła nas wysokimi temperaturami, odczuwalnymi także na północy, w związku z czym Levi nie zapewni możliwości do treningu w większej objętości przed zawodami. Zawodniczki będą zatem mogły przybyć do tego ośrodka dopiero na kilka dni przed zmaganiami pucharowymi.

W tym roku z powodu zmian wywołanych przez epidemię koronawirusa w Levi rywalizować będą tylko panie. Międzynarodowa Federacja Narciarska postanowiła zminimalizować możliwość interakcji między większą ilością zawodników, czego rezultatem jest między innymi organizacja zawodów w Levi tylko dla kobiet. Odbędą się tam dwa slalomy, pierwszy 21 listopada, a drugi dzień później. Rok temu triumfatorką slalomu w Levi była Mikaela Shiffrin, drugie miejsce zajęła Wendy Holdener, a trzecie Katharina Truppe.

Źródło: fis-ski.com