Alpejski PŚ: Znalezieni zastępcy dla zawodów w Sljeme i St. Anton

Photo credit: Luca Zappa via Foter.com / CC BY-NC-SA
Photo credit: Luca Zappa via Foter.com / CC BY-NC-SA

Slalom kobiet w Sljeme nieopodal Zagrzebia, który miał odbyć się wstępnie 3. stycznia, a w wyniku niedawno podjętej decyzji 6. stycznia nie dojdzie jednak do skutku. Znalazł się już zastępczy organizator tych zawodów, podobnie jak dla odwołanych zawodów pierwotnie zaplanowanych w Sankt Anton.

Organizatorzy zawodów w Sljeme liczyli, że zapowiadane nadejście chłodniejszej pogody umożliwi im wytworzenie sztucznego śniegu i przygotowanie trasy Crevni Spust, dlatego najpierw postanowiono przełożyć slalom kobiet na późniejszy termin. Mroźnych dni ma być jednak zbyt mało, żeby odpowiednio przygotować stok, więc przedstawiciele FIS-u zadecydowali, że zawody w Chorwacji się nie odbędą. Sljeme zostanie zastąpione przez włoską Santa Caterinę, gdzie obecnie przebywają panowie ścigający się w Pucharze Świata. Slalom kobiet został zaplanowany na 5. stycznia, a dzień później będą miały miejsce zawody mężczyzn w tej samej konkurencji.

Kilka dni temu ogłoszono również, że panie nie będą ścigać się w Sankt Anton (Austria), gdzie miała odbyć się rywalizacja w zjeździe i super-G. Postanowiono znaleźć zatem inny austriacki kurort w celu przeprowadzenia tych zawodów. Padło na Altenmarkt-Zauchensee. Zawodniczki będą miały okazję 9. stycznia konkurować na skróconej trasie zjazdu (2 przejazdy), a następnego dnia pojadą w supergigancie. W tym samym terminie mężczyźni będą startować w Adelboden (Szwajcaria) – jak na razie te zawody wydają się być niezagrożone i mają się odbyć zgodnie z planem.

Źródło: dailymail.co.uk

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.