fot. Andrea Miola ©

Alpejski Puchar Świata rozkręca się na dobre i na kolejne zawody nie musimy już czekać tygodniami, a przez zaledwie kilka dni. Kolejnym etapem tego cyklu będzie fińskie Levi, gdzie konkurować będą panie w dwóch slalomach. Tym razem na trasie Pucharu Świata nie zobaczymy jednak Polek, które na razie mają inne plany. 

fot. Andrea Miola ©

W Levi nie zapunktujemy

Jeśli ktoś jeszcze ostrzył sobie apetyt na polskie występy podczas nadchodzących zawodów Pucharu Świata w Levi, to niestety musi obejść się smakiem. W zmaganiach w Sölden mogliśmy oglądać ścigające się w gigancie Marynę Gąsienicę-Daniel i Magdalenę Łuczak, a w Lech/Zürs samą Marynę i podążąjąc za tym trendem w zmaganiach w Levi pojawi się jedna Polka mniej, czyli żadna. Wiele wskazuje na to, że kolejne emocje związane ze startami reprezentantki Polski w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim będziemy musieli poczekać do zawodów w Killington 27 listopada.

Polacy powalczą w Szwecji

Absencja Polek w Levi nie oznacza, że Polki w tym czasie próżnują. W najbliższy weekend dość liczna reprezentacja Polski z członkami kadry narodowej włącznie pojawi się w zmaganiach w zawodach niższej rangi (kategoria FIS) w szwedzkim Kåbdalis. Tam zawodnicy i zawodniczki, podobnie jak w Levi, brać będą udział w dwóch slalomach. Zaplanowane są zawody zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, w którycb Polskę reprezentować będą Magdalena Łuczak, Zuzanna Czapska, Piotr Habdas, Michał Michalik, Paweł Pyjas, Bartłomiej Sanetra, Bartosz Szkoła, Przemysław Białobrzycki i Jan Grodecki.

Puchary Europy odwołane

Dla Magdaleny Łuczak i powracającej po kontuzji Zuzanny Czapskiej, jednym z głównych priorytetów tego sezonu mają być wciąż zawody Pucharu Europy i pięcie się w górę hierarchii tego cyklu. Niestety pierwsze zaplanowane zawody tej rangi zostały na razie odwołane z powodu niekorzystnych warunków pogodowych w Skandynawii. Nie odbędą się zatem slalomy kobiet w Duved (25-26 listopada), giganty w Trysil (29-30 listopada), a nawet supergiganty w Kvitfjell (2-3 grudnia). Nie wiadomo na razie jaką decyzję podejmie FIS odnośnie zastępstwa dla tych zawodów. Aktualnie pierwszymi zawodami kobiet w kalendarzu Pucharu Europy są supergiganty w Szwajcarskim Zinal, które mają zostać przeprowadzone w dniach 8-9 grudnia.

Źródło: własne, PZN, FIS