Alpejski PŚ wraca do Bormio

fot. Alexander Lindquist / CC BY

fot. Alexander Lindquist / CC BY
fot. Alexander Lindquist / CC BY

Po kilku sezonach przerwy alpejski PŚ znów zawita do Bormio. Można też rzec, że do Bormio powraca do Pucharu Świata, którego gospodarzem było po raz ostatni w 2014 roku.

Po raz pierwszy w ramach PŚ ścigały się w Bormio panie w slalomie w 1980 roku. Kolejne zawody odbyły się tam po 13 latach w 1993 roku i był to zjazd mężczyzn. Od tamtej pory niemal co roku panowie rywalizowali w Bormio przede wszystkim w zjeździe na słynnej trasie Stelvio, a czasami też w innych konkurencjach. Ostatnio Bormio znalazło się w kalendarzu PŚ w sezonie 2013/2014. Najpierw w grudniu odbył się zjazd mężczyzn, a niedługo potem, w styczniu 2014 roku przeniesiono tam z Zagrzebia slalomy kobiet i mężczyzn. Później nastąpiła przerwa spowodowana kalkulacją finansową organizatorów. Stwierdzono bowiem, że w okresie między Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem wolą otworzyć wszystkie trasy dla turystów niż przeznaczyć je dla zawodników startujących w PŚ.

Jednak jak donosi racemagazine.it w sezonie 2017/2018 w Bormio znów mają mieć miejsce zawody Pucharu Świata. Wobec tego zabrakło by Santa Caterina di Valfurva, gdzie odbywały się zawody w ostatnich latach. W kalendarzu na PŚ 2017/2018 dostępny dla Bormio termin to 29. i 30. grudnia. Miałaby tam odbyć się rywalizacja w zjeździe i w kombinacji alpejskiej.

Źródło: racemagazine.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.