Alpejski PŚ. Włoszka za Włoszkę na czele klasyfikacji gigantowej (klasyfikacje generalne)

Za nami kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Na samodzielne prowadzenie wśród panów wysunął się Alexis Pinturault, natomiast u pań żółty plastron zachowała Petra Vlhová.

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

W Val d’Isère rozegrano pierwsze w tym sezonie konkurencje szybkościowe. Sensacyjne zwycięstwo Martina Čatera w zjeździe dało mu zatem równie sensacyjnie czerwony plastron lidera klasyfikacji tej konkurencji, w której wyprzedził Otmara Striedingera i Ursa Kryenbühla. Niespodzianek nie zabrakło też w supergigancie, w którym wygrał Mauro Caviezel przed Adriana Smisethem Sejerstedem i Christianem Walderem. W klasyfikacji generalnej nadal jednak rządzą specjaliści od konkurencji technicznych – przed weekendem pierwsze miejsce dzielili Alexis Pinturault i Marco Odermatt, jednak po rozstrzygnięćiach w Val d’Isère Francuz ma nad Szwajcarem 15 punktów przewagi. Trzecie miejsce wciąż okupuje Filip Zubčić.

KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN

Zmian na czele nie było w klasyfikacji generalnej pań. Petra Vlhová pomimo nieukończenia drugiego giganta w Courchevel ma dużą przewagę nad triumfatorką poniedziałkowych zmagań, Mikaelą Shiffrin – 145 punktów. Pozycję liderki klasyfikacji gigantowej na rzecz swojej rodaczki straciła natomiast Marta Bassino – o pięć oczek wyprzedziła ją Federica Brignone, która po niezbyt udanej sobocie była dziś druga. Na pocieszenie Bassino pozostaje trzecie miejsce w klasyfikacji łącznej, z zaledwie punktem przewagi nad Michelle Gisin i dziesięcioma nad broniącą Kryształowej Kuli Brignone. Na 20. miejscu z 63 oczkami na koncie plasuje się Maryna Gąsienica-Daniel. W “małej” klasyfikacji giganta Polka zajmuje 18. miejsce.

KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET

źródło: inf. własna