Alpejski PŚ we Włoszech zagrożony przez koronawirusa? Zła wiadomość dla kibiców

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa w północnych Włoszech, większość tamtejszych władz regionalnych podjęła decyzję o anulowaniu i przełożeniu wydarzeń publicznych, w tym też sportowych, jednak nie dotyczy to regionu Aosta, w którym znajduje się La Thuile. Tam w najbliższym weekend zaplanowane są zmagania najlepszych alpejek świata.

W związku z tym Włoska Federacja Sportów Zimowych (FISI) i jej lokalny komitet organizacyjny w La Thuile w porozumieniu z FIS mogą potwierdzić, że zawody kobiet w ramach alpejskiego Pucharu Świata zaplanowane na 29 lutego – 1 marca 2020 r. przebiegną zgodnie z planem. W trosce o zdrowie publiczne, podjęto też decyzję, że na trybuny będzie mogła wejść ograniczona liczba widzów.

Włoscy sportowcy są pod stałą kontrolą i nadzorem personelu medycznego FISI w celu zagwarantowania ich bezpieczeństwa. Wciąż nie wiadomo jednak jaka przyszłość czeka finały Pucharu Świata. Tegoroczne zwieńczenie sezonu zaplanowano w Coritnie d’Ampezzo. Ta miejscowość leży w regionie, gdzie odnotowano przypadek koronawirusa. Jedną z analizowanych opcji jest rozegranie zmagań bez udziału publiczności. Przypomnijmy, że te zawody odbyć mają się w dniach 18-22. marca 2020 r.

Źródło: FIS/si.com

Mateusz Król
Obserwuj