Alpejski PŚ we Flachau. Vlhova wygra kolejny slalom w sezonie? (lista startowa)

fot. SITA / AP , Peter Schneider

Zaplanowany na wtorkowy wieczór slalom w austriackim Flachau to już trzecia konkurencja alpejskiego Pucharu Świata kobiet rozgrywana w ciągu czterech dni. Sezon temu na trasie ulokowanej w centralnej Austrii najlepsza była Petra Vlhova. Jutro również będzie jedną z głównych faworytek do pucharowej wiktorii…

Petra Vlhova (fot. SITA / AP , Peter Schneider)

Flachau to niewielka austriacka osada, jednak o jej istnieniu wie niemal każdy zagorzały fan narciarstwa. Urodził się tu bowiem jeden z najwybitniejszych alpejczyków wszechczasów, złoty medalista olimpijski – Hermann Maier. 48-latek był jednak specjalistą od konkurencji szybkościowych, a na tutejszych stokach rozgrywany jest slalom najwyższej rangi.

Kandydatek do zwycięstwa w Austrii jest co najmniej kilka, jednak na czoło przewidywań wysuwa się wspomniana Petra Vlhova. Zawodniczka zza naszej południowej granicy wygrała trzy z czterech dotychczas rozegranych slalomów w PŚ, czyniąc to w znakomitym stylu. Najgroźniejszymi rywalkami Słowaczki, startującej z numerem 2, powinny być gospodyni Katharina Liensberger (nr 6), Szwajcarka Michelle Gisin (nr 7) i Amerykanka Michaela Shiffrin, startująca do pierwszego przejazdu jako piąta. Łącznie w bramkach startowych zobaczymy 67 slalomistek.

Lista startowa pierwszego przejazdu

Inaugurująca jutrzejszy slalom Szwajcarka Wendy Holdener ma planowo ruszyć na trasę o godzinie 18:00. Drugi przejazd przy sztucznym oświetleniu rozpocznie się o 20:45.

źródło: fis-ski.com