Alpejski PŚ we Flachau: Shiffrin zdetronizowana

22:59, 10.01.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 23:24, 10.01.2017

Podczas dzisiejszego slalomu w Flaschau Mikaela Shiffrin nie była w stanie po raz kolejny wygrać. Miejsce dla najlepszej zawodniczki konkursu zajęła tym razem Frida Hansdotter, Amerykanka za to musiała zadowolić się ostatnim miejscem na podium.

Po pierwszym przejeździe prowadziła Frida Hansdotter, z przewagą nad drugą Wendy Holdener 0,95 sekundy. Trzecia Nina Loeseth traciła do liderki 1,08 sek., a czwarta Veronika Velez Zuzulowa 1,15 sek. Mikaela Shiffrin po pierwszym przejeździe była dopiero piąta, ze stratą 1,38 sekundy. Polka, Daria Krajewska slalom ukończyła na przedostatnim miejscu, a na starcie nie pojawiła się Michaela Kirschgasser. Przejazdu nie ukończyły 22 zawodniczki, w tym Petra Vlhova oraz Maren Skjoeld.

Wynik 1. przejazdu

Frida Hansdotter po drugim przejeździe utrzymała swoją przewagę, Nina Loeseth, która na metę dojechała jako druga, traciła jednakże o połowę sekundy mniej niż po pierwszym przejeździe. Na trzecie miejsce dojechały Mihaela  Schiffrin oraz Wendy Holdener, tracąc do triumfatorki 0,78 sek. Na piątej pozycji uplasowała się Veronika Velez Zuzulova (+1,79), a na szóstej Katharina Truppe (+2,02). Siódme miejsce należało do Bernadette Schild, która straciła do Hansdotter 2,27. Ósmą pozycję wywalczyła Christina Geiger, tracąc 2,66 sek., natomiast dziewiątą, która była jej najlepszą w sezonie, zajęła Emelie Wikstroem (+2,73). Pierwszą dziesiątkę zamknęła Sarka Strachova ze stratą 2,77 sekundy. Z trasy podczas drugiego przejazdu wypadła jedynie Irene Curtoni.

źródło: fis-ski.com