Alpejski PŚ we Flachau. Kto wygra najbardziej nieprzewidywalną konkurencję? (lista startowa)

Fot. Screen - Eurosport

Jutro kolejny akt rywalizacji w najbardziej nieprzewidywalnej konkurencji tegorocznego PŚ w narciarstwie alpejskim – slalomie. Jak pokazał nam ten sezon – wygrać może każdy. W licznej konkurencji nie zabraknie też polskiego akcentu – na starcie stanie Michał Jasiczek.

Fot. Screen – Eurosport

Zacięta rywalizacja

Na starcie zobaczymy sześćdziesięciu siedmiu zawodników. Zawody otworzy lider w klasyfikacji tej konkurencji – Henrik Kristoffersen. Za nim pojedzie jego rodak – mistrz świata – Sebastian Foss-Solevaag. Potem rewelacyjny Brytyjczyk Dave Ryding, groźny Austriak Manuel Feller i mistrz olimpijski – Clement Noel z Francji.

Długa lista faworytów

Dalej wcale nie jest mniej ciekawie. Szwajcar Loic Meillard i Niemiec Linus Strasser są również wysoko w klasyfikacji. Francuz Alexis Pinturault jest zawsze groźny, choć ostatnio ma jakby gorszy czas. Johannes Strolz z Austrii to objawienie sezonu i aktualny wicemistrz świata. Jego rodak Marco Schwarz jakby wracał do formy. Norweg Lucas Braathen stracił koszulkę lidera slalomu, ale dalej jest w nim drugi. Szwajcarzy Ramon Zenhaeusern i Daniel Yule też mogą spokojnie odnieść sukces. Podobnie Włosi – przeżywający trzecią już młodość Giuliano Razzoli i jego nieobliczalny rodak Alex Vinatzer.

I to nie wszystko

A przecież poza pierwszą grupą mamy takich zawodników jak Filip Zubcic z Chorwacji (nr 16), Michael Matt z Austrii (18), Kristoffer Jakobsen ze Szwecji (19), Luca Aerni ze Szwajcarii (20), czy Atle Lie McGrath z Norwegii (21). A i rewelacyjny ostatnio Hiszpan Joaquim Salarich (25) jest gotowy na sprawienie niespodzianki. Będzie też polski akcent – z nr 64 wystartuje Michał Jasiczek. Ciężko jednak liczyć na jakiś porywający wynik – porywczy Polak niestety nad wyraz często nie kończy swoich przejazdów. Niemniej trzymamy za niego kciuki!

lista startowa

wyniki zawodów