Alpejski PŚ we Flachau. Historyczne zwycięstwo Manuela Fellera

fot. Sportsinwinter.pl

Manuel Feller po sześciu miejscach na podium wreszcie doczekał się pierwszej wygranej. Będący w świetnej formie Austriak u siebie we Flachau odniósł efektowane zwycięstwo i wrócił na pozycję lidera w slalomowym PŚ. Drugie miejsce zajął Francuz Clement Noel. Podium uzupełnił dotychczasowy lider klasyfikacji slalomu – Austriak Marco Schwarz.

fot. Sportsinwinter.pl

Feller po pierwszym przejeździe zajmował trzecią pozycję, ale brawurowy atak dał mu zwycięstwo z czasem 1:50.27. W drugim przejeździe nie było szybkich. Noel stracił na mecie 0,43 sek. Francuz prowadził po pierwszym przejeździe, więc nie był zadowolony z ostatecznego rezultatu, ale należy zauważyć, iż pierwszy raz w tym sezonie wreszcie udały mu się dwa przejazdy. Schwarz po ciut słabszym (5. pozycja) pierwszym przejeździe zaatakował w drugim i na mecie stracił 0,7 sek do zwycięzcy. Stracił też koszulkę lidera klasyfikacji slalomu – o jeden punkt jest za swym rodakiem. Z drugiego miejsca spadł za to Norweg Sebastian Foss-Solevaag (+0,81 sek.). Kolejny świetny rezultat zanotował Niemiec Linus Strasser (+1,2 sek.), który awansował o dwie pozycje.

W pierwszej “10” znaleźli się też najlepszy ze Szwajcarów Ramon Zenhaeusern (+1,30 sek.), który utrzymał miejsce szóste z pierwszego przejazdu. Siódmą pozycję i duży awans o osiem miejsc zajął Brytyjczyk Dave Ryding (+1,58 sek.), który pokazał, iż miejsce na podium w zeszły weekend nie było przyjemnym “wypadkiem przy pracy”. Jeszcze większe awanse zanotowali następni zawodnicy. Luca Aerni ze Szwajcarii (+1,64 sek.) z drugim czasem drugiego przejazdu awansował o dziesięć miejsc – być może niebawem będzie jeździł z niższym numerem niż absurdalny w jego przypadku (43); lider klasyfikacji generalnej Alexis Pinturault (+1,77 sek.)- aż o jedenaście i trzeci Szwajcar Tanguy Nef (+1,77 sek.) – dziewięć pozycji.

Obok Pinturaulta awans o jedenaście miejsc zanotował też Bułgar Albert Popow, który zapunktował pierwszy raz w tym sezonie (zajął 16. miejsce). Największy spadek – z ósmego na 21. miejsce zanotował Szwajcar Sandro Simonet. Najwyższy numer (49) wśród zawodników, którzy zapunktowali dziś miał Niemiec – Julian Rauchfuss. Henrik Kristoffersen przedłużył niestety zła passę zajmując dopiero osiemnaste miejsce.

wyniki zawodów

źródło: własne