Alpejski PŚ we Flachau. Foss-Solevaag z premierowym zwycięstwem. Historyczne punkty dla Grecji

14:47, 17.01.2021 Mateusz Król Aktualizacja: 16:00, 17.01.2021

Niesamowitą formę w trakcie drugiego dnia rywalizacji we Flachau błysnął Sebastian Foss-Solevaag. Norweg uzyskał najlepsze czasy obu przejazdów slalomu i sięgnął po premierowe zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Rewelacją zawodów okazał się Aj Ginnis z Grecji, który wywalczył pierwsze w historii punkty dla tego państwa.

Norweg Sebastian Foss-Solevaag wygrał niedzielny slalom alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Flachau, odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach tej rangi. Foss-Solevaag prowadził już po pierwszej rundzie, kiedy wyprzedzał Fabio Gstreina oraz Manuela Fellera. Na czwartym miejscu plasował się kolejny z Austriaków Marco Schwarz. Ostatecznie to ten ostatni był najlepszym z nich, bowiem wywalczył drugie miejsce. O 0,76 sek. lepszy był właśnie Sebastian Foss-Solevaag. Norweg pokonał  o 0,95 sek. lidera klasyfikacji generalnej Francuza Alexisa Pinturaulta, który skończył zawody na najniższym stopniu podium.

Rewelacyjnie spisał się dzisiaj Aj Ginnis, który reprezentuje Grecję. 26-latek dotąd raz punktował w Pucharze Świata, ale było to w czasach, gdy reprezentował Stany Zjednoczone. W niedzielę zajął 11. pozycję, tym samym wywalczył pierwsze w historii punkty dla Grecji.