Alpejski PŚ we Flachau: Czy Mikaela Shiffrin potwierdzi swoją dominację? Zapowiedź slalomu kobiet

fot. Are2019.com

fot. Are2019.com

Już dziś zostaną rozegrane kolejne zawody z cyklu PŚ kobiet w narciarstwie alpejskim. Po zawodach w Altenmarkt-Zauchensee, zawodniczki przenoszą się do innej austriackiej miejscowości. Tym razem trafiły do Flachau, gdzie rozegrany zostanie slalom. Czy swoją dominację w tej konkurencji potwierdzi Mikaela Shiffrin?

Zdecydowaną faworytką zawodów jest właśnie Amerykanka. Wszechstronna alpejka jest najlepszą na świecie slalomistką. W tym sezonie wygrała 3 z 4 rozegranych slalomów. Jednak przegrała w ostatnich slalomowych zawodach z Petrą Vlhovą. Słowaczka najlepsza była w Zagrzebiu. Co ciekawe, w zeszłym roku również ona pokonała liderkę PŚ we Flachau.

Słuszne pozostaje pytanie, kto powalczy o najniższy stopień podium, bo jeśli Shiffrin i Vlhova nie popełnią żadnego znaczącego błędu, to zajmą z pewnością dwa pierwsze miejsca. W bardzo dobrej formie jest reprezentantka gospodarzy – Katharina Liensberger. Zajmuje ona aktualnie trzecią pozycję w klasyfikacji slalomu, jak również w ostatnich zawodach tej konkurencji stanęła na pudle. Groźne będą również Szwedka Anna Swenn-Larsson, Szwajcarki Michelle Gisin oraz Wendy Holdener.

Na starcie pojawią się 73 zawodniczki. Niestety, wśród nich nie ma reprezentantek Polski.

Pierwszy przejazd zaplanowany jest na godzinę 18:00. Najlepsza trzydziestka wystartuje ponownie o 20:45.

Lista startowa slalomu

Źródło: opracowanie własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.