Alpejski PŚ we Flachau. 68. zwycięstwo Mikaeli Shiffrin

fot. Are2019.com

Mikaela Shiffrin nie dała szans rywalkom podczas slalomowej rywalizacji we Flachau. Amerykanka wygrała tym samym swoje 68. zawody alpejskiego Pucharu Świata. Na drugim miejscu uplasowała się najlepsza w drugim przejeździe Katharina Liensberger, a trzecia była Wendy Holdener. Liderka Pucharu Świata Petra Vlhova uplasowała się tuż za podium.

fot. Are2019.com

Wtorek od początku układał się dla Mikaeli Shiffrin pomyślnie. Amerykanka zaatakowała z piątym numerem w pierwszym przejeździe i objęła prowadzenie. Nie oddała go do samego końca, choć warto zauważyć, że jej przewaga nie była ogromna. Wendy Holdener traciła do niej ledwie 0,08 sek. To dawało Szwajcarce drugą lokatę. Trzecia Petra Vlhova – liderka klasyfikacji slalomu – miała do odrobienia 0,14 sek. Katharina Liensberger z Austrii była czwarta, ale jej strata też była nieduża, bo wynosiła 0,33 sek. Piąta po pierwszej rundzie Michelle Gisin jako pierwsza na liście wyników traciła już ponad sekundę.

W drugim przejeździe z dobrej strony pokazała się 26. po pierwszej części rywalizacji – Melanie Meillard. Reprezentantka Szwajcarii awansowała o 13 pozycji. Wyprzedziła ją dopiero jej rodaczka Camille Rast, która na półmetku była czternasta. Ta zawodniczka okazał się zresztą rewelacją tych zmagań. Dotąd bowiem nigdy nie zdobyła punktów Pucharu Świata w slalomie (trzy razy dokonała tego w gigancie), a najwyżej w zawodach tej rangi była dziewiąta. Tym razem przesunęła się aż na szóste miejsce, dzięki trzeciemu wynikowi drugiej rundy.

Wspomnianą wyżej Szwajcarkę w finale wyprzedziła dopiero jej kolejna rodaczka – Michelle Gisin. Piąta po pierwszym przejeździe 26-latka miała z pewnością apetyt na czwarte w tym sezonie podium. Można powiedzieć, że zrobiła wszystko w tym kierunku. Pozostałe cztery zawodniczki zrobiły jednak więcej. Szczególnie Katharina Liensberger, która zaimponowała niesamowitym przejazdem. Austriaczka osiągnęła najlepszy czas drugiej rundy. Próbowała ją pokonać Petra Vlhova, ale ta ostatecznie wypadła na czwarte miejsce. Wendy Holdener na trasie była przez moment blisko, ale w finale straciła 0,24 sek. i musiała zadowolić się trzecim miejscem.

Wielu kibiców mogło już pomyśleć, że 23-letnia Austriaczka sięgnie wreszcie po swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. Powstrzymała ją jednak wracająca do wyśmienitej formy Mikaela Shiffrin. Amrykanka w drugim przejeździe przegrała z Liensberger o 0,14 sek., ale zapas z pierwszej części rywalizacji był wystarczający. Dzięki temu Shiffrin śrubuje swoje rekordy. Wygrała swoje 68. zawody w karierze, stając przy tym po raz setny na podium Pucharu Świata. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło 25-latce wyprzedzić Marcela Hirschera w klasyfikacji liczby pucharowych zwycięstw. Dzięki temu jest już trzecia w historii.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj