Alpejski PŚ: Walka o pozycję liderki w Crans Montanie (lista startowa)

Fot. rom@nski photo

Fot. rom@nski photo

Kolejny przystanek na trasie Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim to szwajcarska miejscowość Crans Montana. Od jutra panie będą rywalizowały tam dwukrotnie w zjeździe i raz w kombinacji alpejskiej. To kolejny weekend bez ciągle nie startującej po śmierci ojca Mikaeli Shiffrin – i równocześnie szansa dla jej rywalek na wyprzedzenie jej w klasyfikacji generalnej.

Tylko 113 punktów traci do Shiffrin Włoszka Federica Brignone, a raptem 154 Słowaczka Petra Vlhova – obie mają olbrzymią szansę wyprzedzić pogrążoną w żałobie Amerykankę. Na pewno więcej szans należy dawać Brignone – nie tylko ze względu na mniejszą stratę, ale także ze względu na to, iż konkurencje szybkościowe jeździ od Vlhovej po prostu lepiej. Niemniej Słowaczka to zawodniczka nieobliczalna i absolutnie nie skreślałbym jej szans.

Jutro o 10:05 zjazd kobiet zostanie rozegrany zamiast odwołanych zawodów w Rosa Chutor. W sobotę o 10:30 już planowany wcześniej zjazd, zaś w niedzielę o 10:30 pierwszy przejazd kombinacji (supergigant), slalom do kombinacji o godzinie 13:30. Główną faworytką zjazdu wydaje się być świetna w konkurencjach szybkościowych i startująca u siebie Corinne Suter. Niemałe szanse na zwycięstwo ma też Brignone. Nie należy nigdy skreślać szalonej Czeszki Ester Ledeckiej, Austriaczki Nicole Schmidhofer, czy Włoszek Eleny Curtoni i nieobliczalnej Marty Bassino. Ta ostatnia obok Brignone, Vlhovej i Suter wydaje się być też główną kandydatką do zwycięstwa w kombinacji.

program zawodów

lista startowa piątkowego zjazdu

źródło: własne