Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze. Shiffrin liderką na półmetku. Gąsienica-Daniel tuż za TOP10

Screen - Eurosport

Mikaela Shiffrin wystartowała z numerem pierwszym i uzyskała najlepszy czas pierwszego przejazdu giganta w Kranjskiej Gorze. Maryna Gąsienica-Daniel zajmuje jedenastką lokatę na półmetku zmagań. 

Screen – Eurosport

Dominatorka alpejskich zmagań postawiła niezwykle wysoko poprzeczkę już na samym początku rywalizacji w Kranjskiej Gorze. Shiffrin wystartowała z numerem pierwszym i, jak się później okazało, uzyskała świetny czas – nie do pobicia dla przeciwniczek. Drugie miejsce na półmetku zmagań w slalomie gigancie zajmuje Federica Brignone. Włoszka również ma za sobą bardzo dobry przejazd. Traci bowiem 0,24 s do Mikaeli.

Trzecia jest zwyciężczyni sobotniego giganta Valerie Grenier. Kanadyjka, mimo jednego istotnego błędu na trasie, pojechała tylko o 0,39 s wolniej od liderki. 1,31 s traci jedenasta Maryna Gąsienica-Daniel. Polka do TOP6, czyli dotychczas najlepszego wyniku w karierze, ma 0,56 s straty. Drugiej z naszych reprezentantek – Magdzie Łuczak – zabrakło zaledwie 0,14 s do trzydziestej Wendy Holdener. To mimo wszystko niezły dzień dla młodej zawodniczki, która w niedzielę pokonała m.in. Katharinę Liensberger.

Wyniki pierwszego przejazdu

Źródło: informacja własna