Alpejski PŚ w Zermatt-Cervinii. Czas na pierwszy zjazd kobiet w tym sezonie. Która z zawodniczek okaże się najszybsza? (lista startowa)

chensiyuan, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Przyszedł czas na pierwszy zjazd kobiet w tym sezonie. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę to właśnie w tej konkurencji będą rywalizować najlepsze alpejki. Tydzień temu na granicy szwajcarsko-włoskiej mieli rywalizować mężczyźni, jednak pogoda storpedowała te plany. Jak będzie w przypadku rywalizacji kobiet?

chensiyuan, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Trudne warunki

Po raz kolejny warunki w Zermatt-Cervinii nie są łatwe. Pogoda przed tygodniem uniemożliwiła rozegrania rywalizacji mężczyzn. Niestety warunki się nie poprawiły i z trzech zaplanowanych treningów kobiet udało się przeprowadzić tylko jeden. Przed rokiem zawody zostały odwołane z powodu zbyt małej ilości, a obecnie organizatorzy muszą zmagać się ze zbyt silnym wiatrem, który uniemożliwia uczciwą rywalizację. Pozostaje więc pytanie, czy pogoda będzie łaskawsza dla alpejek podczas weekendu.

Faworytki

Bez wątpienia główną faworytką do zwycięstwa w zjazdach będzie Sofia Goggia, która w ostatnim sezonie pewnie sięgnęła po małą kryształową kulę w tej dyscyplinie. W czwartkowym treningu Włoszka zajęła 6 miejsce. Z dobrej strony pokazały się Austriaczki. Christina Ager zwyciężyła sesję treningową, wyprzedzając o 0,24 s swoją rodaczkę Emily Schoepf. Trzecia była Niemka Kira Weidle.  Na uwagę zasługuje także postawa Corinne Suter, która uplasowała się na piątej pozycji.

W związku z tym, że rywalizacja mężczyzn w Zermatt-Cervinii, która miała się odbyć tydzień temu, nie doszła do skutku, to właśnie zjazd kobiet może przejść do historii. Byłyby to pierwsze w historii Pucharu Świata transgraniczne zawody. Start zjazdu zaczyna się bowiem na wysokości 3800 m.n.p.m po części szwajcarskiej, a meta położona jest we włoskiej Cervinii.

Plan zawodów w Zermatt-Cervinii:

Sobota 18.11.2023

11:45- zjazd kobiet

Niedziela 19.11.2023

11:45- zjazd kobiet

Lista startowa

Źródło: Informacja własna