Alpejski PŚ w Zauchensee. Goggia najlepsza w drugim treningu zjazdu. Czołowa alpejka z kontuzją

fot. Andrea Miola ©

Sofia Goggia wygrała drugi trening przed sobotnim zjazdem rozgrywanym w ramach alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Zauchensee. Druga była Ester Ledecka. Trzecie miejsce zajęła z kolei Lara Gut-Behrami. Z powodu kontuzji kolana w zawodach nie wystartuje Breezy Johnson.

fot. Andrea Miola ©

Nadeszła pora aby nowy rok ścigania rozpoczęły specjalistki konkurencji szybkościowych. Panie zmierzą się w zjeździe oraz supergigancie.

Włoski pocisk wciąż w gazie

Goggia w tym sezonie triumfowała już pięciokrotnie, aż trzy razy właśnie w zjeździe. W Zauchensee podtrzymuje dobrą dyspozycję. W pierwszym treningu lepsza od nie była tylko Kira Weidle, natomiast w drugim nie miała sobie równych. Drugi czas uzyskała Ester Ledecka ze stratą 0,03 sek do zwyciężczyni. Trzecia była Lara Gut-Behrami wolniejsza o 0,70 sek. W czołówce znalazły się też Nadia Delago (+ 0,77 sek.), Christine Scheyer (+ 0,93 sek.) i Nadine Fest (+1,25 sek.). Na starcie stanęła także Petra Vlhova. Słowaczka zajęła jednak dopiero 31. miejsce.

Kontuzja amerykańskiej gwiazdy

Z powodu kontuzji w Zauchensee nie wystartuje Breezy Johnson. Zawodniczka po upadku na jednym z treningów rozcięła kolano. Jak poinformowała za pośrednictwem instagrama ranę zszyto, ale wciąż widoczna jest opuchlizna. Amerykanka planuje wrócić do rywalizacji w przyszłym tygodniu w Cortina d’Ampezzo. Przypomnijmy, że w tym sezonie trzykrotnie zajmowała już drugie miejsce w zjeździe.

PEŁNE WYNIKI

Źródło: informacja własna/lequipe.fr