Alpejski PŚ w Zagrzebiu. Znamy królową, pora poznać Króla Śniegu (lista startowa)

sportnews.bz

Po wtorkowej rywalizacji kobiet na starcie slalomu męskiego stają mężczyźni. Rywalizacja o tytuł Króla Śniegu może być w tym roku wyjątkowo ciekawa. Brak wyraźnego faworyta sprawia, iż możemy się spodziewać zaciętej i ciekawej rywalizacji.

sportnews.bz

Na starcie stanie 55. zawodników z dziewiętnastu krajów. Do głównych faworytów należy zaliczyć wracającego do wspaniałej formy lidera klasyfikacji slalomowej Henrika Kristoffersena. Świetnie prezentował się też Austriak Manuel Feller. Zawsze groźny jest szwajcarski olbrzym Ramon Zenhaeusern. Młody Włoch Alex Vinatzer może być czarnym koniem zawodów. Ale tak naprawdę ciężko wskazać na jednego, konkretnego faworyta.

Zawodnicy wystartują na trasę o godzinie 12:15. O 15:30 najlepsza trzydziestka pojedzie w odwrotnej kolejności. Jak na slalomowy PŚ liczba uczestników nie wydaje się być imponująca. Niejednokrotnie na starcie oglądaliśmy 70-80 alpejczyków. Nie ma wśród nich Polaka. Ciekawostką jest start AJ Ginnisa. Były reprezentant USA obecnie startuje dla Grecji i nie jest pozbawiony szans na historyczne punkty dla częściowo górzystego, ale mało kojarzonego z narciarstwem alpejskim kraju.

lista startowa

źródło: własne