Alpejski PŚ w Zagrzebiu. Zapowiedź drugiego slalomu kobiet (lista startowa)

fot. Andrea Miola

Pierwsze zawody alpejskiego Pucharu Świata w 2023 r.  wygrała Mikaela Schiffrin. Tym samym przerwała wspaniałą serię Petry Vlhovej, która w Zagrzebiu wygrywała nieprzerwanie od 2019 r. Dziś Słowaczka musiała zadowolić się drugim miejscem. Jednak okazja do rewanżu pojawi się bardzo szybko. Już w czwartek zawodniczki będą rywalizować w stolicy Chorwacji po raz drugi w slalomie.

fot. Andrea Miola

Świetna passa Schiffrin

Mikaela Schiffrin na trasie Crveni Spust zaliczyła swoje piąte zwycięstwo z rzędu w Pucharze Świata. Wygrała ona supergigant w Sankt Moritz, a potem zwyciężyła  we wszystkie trzech konkursach w austriackim Semmering.  Amerykanka jest także liderką w walce o kryształową kulę z 398 pkt przewagi nad drugą Petrą Vlhovą.  Schiffrin od pobicia rekordu Ingemara Stenmarka w liczbie zwycięstw w Pucharze Świata brakuje tylko 6 wygranych. Jeżeli amerykańska zawodniczka będzie się dalej tak spisywać, możemy się spodziewać tego wydarzenia jeszcze w tym sezonie.

Trudne warunki

Niestety wysokie temperatury panujące w Europie nie ułatwiają rywalizacji. Temperatury w stolicy Chorwacji podczas dzisiejszych zawodów wynosiła około 7 C. Niestety w związku z trudnymi warunkami na trasie zawodniczki z dalszymi numerami startowymi miały problem, aby przebić się do najlepszej trzydziestki. Pozostaje mieć nadzieję, że jutro sytuacja na trasie się poprawi. Pierwszy zjazd czwartkowych zawodów zaplanowany jest na godz. 15:00, a drugi na 18:00. Zawody można oglądać w Eurosport oraz aplikacji PLAYER.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna