Alpejski PŚ w Zagrzebiu. Tytuł “Snow Queen” czeka (lista startowa)

fot. Sportsinwinter.pl

Pierwsza niedziela nowego roku tym razem fanom narciarstwa alpejskiego upłynie pod znakiem kobiecego slalomu. O punkty Pucharu Świata powalczy cała czołówka z ostatnich zawodów 2020 w Semmering.

fot. Sportsinwinter.pl

Po triumfie Michelle Gisin zarówno Petra Vlhová, jak i Mikaela Shiffrin chciałyby odbić najwyższy stopień podium. Swój akces do walki o 100 punktów zgłosiła jednak również Katharina Liensberger – jeszcze podczas przejazdu Gisin mogła liczyć na powrót austriackiej flagi na przeznaczony dla zwyciężczyni zawodów maszt. W grze jest także jej imienniczka, Katharina Truppe oraz Chiara Mair – obie o rok starsze od Liensberger. Na pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata od lat czeka też Wendy Holdener.

Cała siódemka w bramce pojawi się z pierwszymi numerami startowymi do rywalizacji na Crvenim Spuscie na zboczu góry Sljeme, górującej nad stolicą Chorwacji. Z kolei gospodarze, którzy od kilkunastu lat czekają na następczynię Janicy Kostelić, będą emocjonować się bardziej pod koniec pierwszego przejazdu – Leona Popović pojedzie z numerem 45, a Zrinka Ljutić, której starszy brat, Tvrtko, będzie jednym z przedzjeżdżaczy, z 65. Polek na listach startowych rywalizacji w Zagrzebiu zabraknie.

PEŁNA LISTA STARTOWA

 

źródło: inf. własna