Alpejski PŚ w Zagrzebiu. Rywalizacja mężczyzn przełożona na jutro (lista startowa)

fot. Sportsinwinter.pl

Sędziowie zawodów w Zagrzebiu zmuszeni byli odwołać dzisiejszy slalom mężczyzn z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. FIS poinformował jednak, że myśli o nowym terminie rozegrania rywalizacji na stoku Sljeme i tak też się stało. Start przełożono na 13:00 jutrzejszego dnia z nadzieją na poprawę pogody. 

fot. Sportsinwinter.pl

Nowy termin zawodów

W związku z topniejącym śniegiem i bardzo słabym stanem trasy oraz gęstą mgłą sędziowie zawodów w Zagrzebiu postanowili odwołać dzisiejszą rywalizację. Wydaje się, że była to słuszna decyzja patrząc na wczorajszy slalom kobiet oraz obrazki przed startem mężczyzn. FIS jednak zastrzegł, że myśli o ponownym zorganizowaniu zawodów jutro. Po krótkim czasie zapadła oficjalna decyzja, że alpejczycy spróbują wystartować we czwartek. Prognozy pogody są bardziej optymistyczne i dają nadzieję równiejsze warunki dla wszystkich zawodników.

Foss-Solevaag rozpocznie slalom

Z racji przełożenia zawodów rozlosowana została nowa lista startowa. Według niej rywalizację otworzy zwycięzca z madonny di Campiglio Sebastian Foss-Solevaag. Tuż za nim pojawi się obrońca małej Kryształowej Kuli Marco Schwarz. Jako trzeci wystartuje Ramon Zenhaeusern, który cały czas poszukuje dawnej formy, a później powracającego do niej Henrika Kristoffersena. Po nim zobaczymy broniącego wielkiej kryształowej Kuli Alexisa Pinturault. Następnie zaprezentuje się Manuel Feller, który do tej pory nie ukończył żadnego slalomu.

Czołową siódemkę zamknie główny faworyt, czyli Clement Noel.Francuz prezentuje fenomenalną jazdę tym sezonie i z pewnością będzie chciał się “odkuć” za niefortunny drugi przejazd we Włoszech. Tym razem start pierwszego przejazdu został zaplanowany na 13:00,a finałowa odsłona ma rozpocząć się o 16:10. W zawodach nie zobaczymy żadnego z reprezentantów Polski, gdyż jedyny uprawniony Michał Jasiczek wystartuje jutro w Pucharze Europy w niemieckim Berchtesgaden.

Nowa lista startowa

 

Źródła: Informacja własna/FIS