Alpejski PŚ w Zagrzebiu: Pinturault kontra Kristoffersen. Kto jeszcze włączy się do walki? (lista startowa)

fot. Melodie Everson

Henrik Kristoffersen i Alexis Pinturault – ci zawodnicy wygrywali w tym sezonie dwa rozegrane dotychczas slalomy. Wiele wskazuje na to, że właśnie oni stoczą bój o tytuł Króla Śniegu w Zagrzebiu. Kto będzie w stanie wmieszać się w tę rywalizację? Przekonamy się już w niedzielę.

Smak zwycięstwa w Zagrzebiu poznała w sobotę Petra Vlhova, która pokonała Mikaelę Shiffrin. To był wielki pojedynek. Na podobny zapowiada nam się w niedzielę. Tyle, że w rolach głównych wystąpią Henrik Kristoffersen oraz Alexis Pinturault. Obaj znają smak podium w tej chorwackiej miejscowości. Jednak to Norweg częściej meldował się tu w czołowej trójce. Dwukrotnie był bowiem trzeci. Do dobrych wspomnień bliżej z kolei Francuzowi, który przed rokiem przegrał jedynie z Marcelem Hirscherem. To właśnie Austriak najczęściej sięgał w Zagrzebiu po koronę Króla Śniegu – dokładnie pięć razy.

W klasyfikacji slalomu w tym sezonie na czele Henrik Kristoffersen. Jednak ostatni start Norwega w Val d’Isere to czwarta lokata, a zwycięstwo Pinturaulta. Francuz jest trzeci w rankingu, ale to przez brak punktów w Levi. Dwóch wielkich rywali rozdziela Andre Myhrer. Szwed rozpoczął sezon slalomowy od piątego miejsca, a w ostatnim wyścigu zajął drugą lokatę. Wydaje się, że może okazać się godnym rywalem dla tej dwójki. Zwłaszcza, że Myhrer świętował triumf na trasie Crveni Spust w 2011 roku. Kogo jeszcze możemy zobaczyć na podium w Zagrzebiu? Daniel Yule, Noel Clement oraz Stefano Gross – ci zawodnicy tej zimy już gościli w czołowej trójce. Cała trójka po razie.

Arcyciekawa rywalizacja o tytuł Króla Nart w Zagrzebiu rozpocznie się o godzinie 14:15. Na trasie jako pierwszy pojawi się Ramon Zenhaeusern z Austrii. Po nim rozpoczną się już największe emocje. Z dwójką ruszy Pinturault a po nim Kristoffersen. Dopiero czternasty numer ma Andre Myhrer. Drugi przejazd zaplanowano na 17:40.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.