Alpejski PŚ w Zagrzebiu. Kto zostanie Królem Śniegu? (lista startowa)

Jmex, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Po wtorkowej rywalizacji kobiet w Zagrzebiu pora na męską część stawki. Stok Sljeme nie zachwyca warunkami, ale na pewno zachwycą alpejczycy, dla których będzie to trzeci slalom w sezonie. Już jutro poznamy Króla Śniegu i czy będzie to Clement Noel? Francuz prezentuje fantastyczną formę, ale zdarza mu się nie dojeżdżać drugich przejazdów. O 15:30 ruszy start pierwszego przejazdu. 

Jmex, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Noel faworytem

Na starcie slalomu w Zagrzebiu stanie 63. zawodników z dwudziestu krajów. Zawody otworzy szwajcarski olbrzym Ramon Zenhaeusern, który w tym sezon nie może jeszcze odnaleź optymalnej formy. Za nim zobaczymy wracającego chyba do dawnej jazdy Henrika Kristoffersena. Później pojedzie Manuel Feller, który w tym sezonie znacznie lepiej radzi sobie w gigantach (nie ukończył żadnego slalomu).

Jako czwarty w bramce startowej pojawi się jego rodak Marco Schwarz, czyli obrońca małej Kryształowej Kuli za slalom, ale jeszcze bez formy po kontuzji. Po nim wystartuj główny faworyt Clement Noel, który na pewno będzie chciał się “odkuć” za nieukończony drugi przejazd w Madonna di Campiglio.

Drugi przejazd przy lampach

Następnie przyjdzie pora na zwycięzcę wspomnianego klasyku Sebastiana Foss-Solevaaga.  Siódemkę zamknie obrońca wielkiej Kryształowej Kuli Alexis Pinturault. Uwagę należy również zwrócić na groźnego Alexa Vinatzera jadącego z ósemką. Zawodnicy wystartują na trasę o godzinie 15:30. O 18:40 przy włączonych lampach pojedzie najlepsza trzydziestka w odwrotnej kolejności. Na starcie nie zobaczymy żadnego z reprezentantów Polski, którzy zdecydowali się startować w zwodach niższej rangi.

Pełna lista startowa

Żródło: Informacja własna/FIS